Киянам порадили, як убезпечити себе від відключення гарячої води та опалення

Киянам порадили, як убезпечити себе від відключення гарячої води та опалення

Опалювальний сезон у Києві розпочався з відключення будинків від гарячої води

Мешканцям квартир радять заключати договори з "Київенерго" в обхід ЖЕКів.

У Києві комунальники розпочали відімкнення боржників від гарячої води. Пояснюють, що цьогоріч жителі міста розраховуються за спожиті послуги значно гірше, ніж торік, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Без водопостачання залишаються цілі будинки. У котрих найчастіше більшість мешканців справно сплачують за послугу.

Люди обурені цим. А також тим, що навіть за відсутності гарячої води – їм продовжують нараховувати тариф за неї.

Добитися правди жителі багатоквартирних будинків здебільшого не можуть. У "Київенерго" кажуть, що послугу в них закуповує посередник – ЖЕК. Коли він не сплачує – його і відключають. А як ЖЕК розподіляє послугу серед мешканців і куди йдуть гроші за її оплату – самого "Київенерго" не стосується.

У ЖЕКах свою відповідальність визнавати відмовляються. Відсилають до інженерів, а то й зовсім зачиняються у кабінетах, уникаючи пояснень.

У столиці перед початком опалювального сезону почали боротьбу з неплатниками

У столиці перед початком опалювального сезону почали боротьбу з неплатниками

Юристи кажуть, що шанси споживачів домогтися чогось від ЖЕКу – мінімальні. І радять киянам укладати договори безпосередньо з "Київенерго". Тільки це, на їхню думку, гарантує збереження подачі гарячої води та тепла, навіть якщо сусіди за нього не сплачуватимуть.

"Достатньо в індивідуальному порядку почати. Є законодавство, яке вимагає від таких компаній, як "Київенерго", бути виконавцями комунальних послуг для споживачів", - пояснив юрист, член правління ОСББ Дмитро Левицький.

Як повідомлялося, заради економії на опаленні канікули в школах можуть продовжитиПро це заявив директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Новицький. 

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Наступна публікація