У Києві почався суворий карантин: що заборонено

У Києві почався суворий карантин: що заборонено

Фото: Associated Press

Посилені обмеження діятимуть від 20 березня до 9 квітня.

Від суботи, 20 березня, у Києві, який опинився у "червоній" зоні карантину, почав діяти суворий карантин. Він триватиме до 9 квітня. 

Про це 19 березня повідомив столичний мер Віталій Кличко. 

Карантинн у столиці посилили через стрімке зростання захворюваності на коронавірус. Станом на 19 березня, за визначеного показника 60 на 100 тисяч населення, завантаженість медзакладів становить  98,7. Показник завантаженості ліжок з киснем збільшився до 71,4%. До слова, норма становить - 65%. 

У Києві протягом найближчих трьох тижнів буде заборонено:

  • робота закладів культури: не працюватимуть кінотеатри, театри, музеї, концертні зали, тощо;
  • зачиняються ТРЦ, виняток - продуктові магазини, аптеки, зоомагазини, магазини з продажу засобів гігієни та побутової хімії;
  • обмеження релігійних богослужінь, якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 м2 на одну особу;
  • проведення масових заходів, зокрема, розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших;
  • присутність глядачів на спортивних змаганнях.

Заклади харчування будуть працювати лише "на винесення". Перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Робота фітнесцентрів та спортивних залів можлива лише за попереднім записом, але без групових занять.

Крім того АЗС у столиці будуть працювати лише із дотриманням суворого карантину. Усі підприємства та організації бюджетної сфери мають перейти на дистанційну роботу. Це саме стосується і приватного бізнесу

Громадський транспорт не зупиняють, але працювати він може із дотриманням суворих норм перевезення пасажирів та маскового режиму. Йдеться про заповненість місць для сидіння на 50%. Метро працює в звичайному режимі, але із застосуванням обмежень на вхід. Рух поїздів через столицю поки не обмежено.

У Києві вирішили перенести на два дні весняні канікули для 5-11 класів - від четверга, 18 березня. Садочки та початкова школа поки працюватимуть у звичному режимі. Початкова школа піде на відпочинок 22 березня. Два тижні після канікул школярі навчатимуться в онлайн-режимі. 

Як повідомлялося, суворий карантин від 19 березня, почав діяти у Львівській області. Впродовж десяти днів в регіоні будуть зачинені театри, музеї, кінотеатри, концертні зали, а також торговельно-розважальні центри. Виняток становлять лише продуктові та ветеринарні магазини, аптеки та крамниці із побутовою хімією і засобами гігієни. 

У "помаранчевому" Хмельницькому від понеділка, 22 березня, посилять карантинні обмеження. Також карантин посилили у Полтавській та Харківській областях, у Полтаві. 

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація