Київ в диму через паліїв опалого листя. Яку це несе загрозу та як протидіяти порушникам

Київ в диму через паліїв опалого листя. Яку це несе загрозу та як протидіяти порушникам

Фото: УНІАН

В Україні діє законодавча заборона таких багать.

Вихідними у Києві датчики моніторингу зафіксували значне перевищення небезпечних хімічних сполук у повітрі. Люди нарікають, що через дим і сморід у помешканнях неможливо відчинити вікна і постійно хочеться кашляти. Причина цьому заборонене заняття українців - спалювання листя, за яке передбачається покарання у вигляді штрафу до майже півтори тисячі гривень. 

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

"Цей стрибок відбувся по показниках NO2 та СО. Це є продукти горіння", - пояснила координаторка ініціативи KyivSmatrtCity Ярослава Бойко.

За її словами, такі дії громадян є дуже небезпечними для здоров’я, оскільки продукти горіння подразнюють очі та дихальну систему. Небезпечні хімічні сполуки можуть викликати алергію та навіть провокувати розвиток онкології.

Разом з тим, в Україні діє законодавча заборона таких багать. Зокрема, заборонено палити листя, залишки сухої рослинності, побутове  сміття. Розмір штрафу за таке правопорушення коливається від 340 до 1360 гривень для громадян, і від 850 до 1700 гривень - для посадових осіб.

Однак, за словами юриста Лаврентія Царука, такі цифри не лякають порушників й ставлення державних органів також досить поверхневе. Він пояснює, що за такими повідомленнями не завжди приїздять відповідні служби.

У такій ситуації юрист закликає спершу поспілкуватися з правопорушником і переконати його, що це небезпечно. У разі, якщо розмови не подіють, він радить викликати пожежників, щоб фахівці оперативно загасили вогнище.

"Телефонуйте до поліції, щоб ті зафіксували факт спалення. Але, якщо правоохоронці на виклик не приїхали, ви маєте три місяці, щоб заявити про спалення своєму дільничному поліцейському", - додав Лаврентій Царук.

Нагадаємо, раніше колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про небезпеку і шкідливість паління сухостою. За її словами, це не лише шкідливо, а не екологічно та нецивілізовано: через звичку підпалювати рештки рослин, сухої трави або листя страждає ціла екосистема.

Як швидко зібрати листя і чи потрібно його спалювати - Осінь на дачі

Як швидко зібрати листя і чи потрібно його спалювати - Осінь на дачі

Повʼязані теми:

Наступна публікація