Смерть волонтера Кучапіна: чому рідні не вірять у самогубство та чому справа викликала резонанс

Смерть волонтера Кучапіна: чому рідні не вірять у самогубство та чому справа викликала резонанс

Фото: Олександр Чекменьов / facebook.com

Олексій Кучапін – волонтер, який допомагав безхатькам по всій Україні.

Історія волонтера Олексія Кучапіна вже майже тиждень на вустах у всієї країни. Людину, яка майже вісім років допомагала безхатькам, знайшли мертвою. Вбивство поліція не розглядає, не відкидають і самогубство. Рідні в таке вірити відмовляються. 

Хто такий Олексій Кучапін і чому в його загибелі запитань більше, ніж відповідей – у сюжеті Сніданку з 1+1.

Олексій Кучапін – волонтер, який допомагав безхатькам у всій Україні. Для нього це було сенсом життя, каже фотокореспондент і товариш Олександр Чекменьов. У вільний від роботи час він фотографує безпритульних - саме так з Олексієм вони познайомилися. "Десять років тому Олексій розповідав, що він так само опинився на дні. Там було все - саме дно. Він вже вмирав, а його врятувала віра", - каже чоловік. 

Із вірою Олексій сам почав рятувати інших - сотні безпритульних щороку. Він возив їх до лікарень, допомагав з документами, ходив до поліції. Крім того, знімав для них квартири та повертав у соціум.

Утім, 16 липня волонтер сказав дружині Олені, що їде у справах до Дніпра, але зник. "Слід Олексія втратився о 2:20 на Комбінатній, 25-А. Більше Олена з ним зв'язку не мала. Востаннє він був "активним" у "Фейсбуці" о 22 годині: відреагував на якісь вірші", - каже Олександр Чекменьов.

За п'ять днів його знайшли мертвим. "Олена заявила до поліції на третю добу, а на п'яту знайшли тіло. Чим дві доби займалася поліція, якщо телефон лежав біля нього? Олена дізналася про смерть чоловіка зі ЗМІ", - розповів друг загиблого.

Що наразі відомо про смерть волонтера Олексія Кучапіна

Що наразі відомо про смерть волонтера Олексія Кучапіна

Офіційну заяву щодо смерті Олексія оприлюднили на сайті Нацполіції Києва: "Судово-медичний експерт оглянув тіло померлого, проте зовнішніх ознак насильницької смерті не виявив. Під час огляду квартири правоохоронці, окрім документів та особистих речей померлого, вилучили 11 пігулок білого кольору, а на столі виявили записку".

У записці йшлося про те, ніби він щось зіпсував. "Знову все зіпсував", - згадує написані слова свояк Юрій Горай. Утім, відмовляється вірити в те, що Олексій зміг накласти на себе руки. Він був релігійною людиною, та й причин для цього не було. На початку липня після семи років очікування в Кучапіна народилася донечка Емма.

Тепер для рідних вкрай важливо дізнатися правду, щоб принаймні пояснити малечі, що сталося з її татом. "Я розумію, що це було настільки халатне розслідування. Допускають до впізнання тіла тільки після його розтину. Настільки воно все затягнуте, запущене, що мимоволі думаєш: де вона насправді, ця правда?", - каже чоловік. 

Утім, наразі інформації обмаль. "Коли я телефонував слідчому, то багато фактів, які прояснювалися, я з нього  витягав. Навіть те ж саме існування таблеток - це я з нього витягнув", - додає він.

Ця справа викликала справжній резонанс у суспільстві. Заговорили, що Олексію до цього погрожували через те, що він нібито розкрив угруповання, яке заробляло на безхатьках. Рідні це заперечують. За словами дружини, волонтерові не погрожували.

Чимало питань було й через нібито закривавлений диван, який винесли з квартири, де знайшли Олексія. Правоохоронці пояснюють це тим, що тіло знайшли лише через п'ять днів. Про квартиру, у якій знайшли Олексія, його рідні нічого не знали. Деталі справи теж поки для них – невідомі. Зараз рідні також очікують на результати хімічної та почеркової експертизи і запевняють, що жодного тиску на них (хоча така інформація теж з'являлася у мережі) немає.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1492
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація