Протест проти вирубку лісу: кияни заблокували дорогу на Вишгород

Протест проти вирубку лісу: кияни заблокували дорогу на Вишгород

Протест проти вирубку лісу: кияни заблокували дорогу на Вишгород

Фото: Громадське ТБ

Шлях розблокували після обіцянки керівника поліції охороняти дерева.

Під Києвом жителі селища Водогін заблокували дорогу до Вишгорода. В такий спосіб люди борються проти незаконного вирубування лісу і подальшої забудови території, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Дуже шкода просто цей ліс. Ці сосни пам'ятають моїх прадідів і дідів, за них я стояв, і хочу, щоб мої діти, мої знайомі і мешканці також їх зустріли", - каже мешканець селища Водогін Андрій Степанюк. Люди активізувалися, бо тиждень тому невідомі без будь-яких дозволів зрубали більше ста дерев. Виявилося, що за офіційними документами ніякого лісу немає – величезні дерева зафіксовані, як чагарники. "Команда Черновецького, котра більшість була в 2009 році Київській міській раді, зробила злочин, вивівши із зеленої зони здоровий ліс для того, щоб тут розпочати будівництво. Дозволів ніяких немає", - твердить голова комітету мікрорайону селища Водогін Василь Вікторів.

На Київщині люди перекрили дорогу, протестуючи проти вирубування лісу

На Київщині люди перекрили дорогу, протестуючи проти вирубування лісу

Місцева громада відвойовує право на життя свого лісу вже декілька років. Люди зверталися до Генпрокурора та голови СБУ, але у відповідь, кажуть, отримали самі відписки. Нині пішли до суду, щоб припинити дію рішення КМДА від 2009 року. "Ми добиваємося того, щоб оця земля була повернена до комунальної власності, і щоб тут знову був ліс і ніякої забудови", - каже мешканка селища Водогін Олена Шарпанська.

Після недільних сутичок із лісорубами місцеві мешканці самостійно влаштували охорону лісу – чергують і вдень, і вночі. Поліція ж намагається встановити винних та отримати офіційні документи. "Порушено кримінальне провадження, що стосується, можливо, незаконної вирубки лісу – чи особа, яка вирубила ліс, мала на це право, мала на це повноваження", - пояснив начальник Оболонського управління поліції міста Києва Михайло Ніконов.

Доки офіційних відповідей ніяких не мають, селяни заблокували дорогу на Вишгород. На вечірніх зборах керівник поліції каже, що це незаконно та просить дорогу відкрити. Натомісь дає свої обіцянки. "Я залишаю своїх співробітників для охорони порядку тут і для того, щоби попередити будь-які провокації, пов'язані з вирубкою лісу", - заявив правоохоронець. Люди порадилися і все ж відкрили дорогу. Але попередили, що поки триває слідство, ліс без нагляду не залишать.

Кореспондент ТСН Вікторія Ніконенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація