Нові жетони у метро та QR-коди у трамваях: Київ пережив перший день подорожчання проїзду

Нові жетони у метро та QR-коди у трамваях: Київ пережив перший день подорожчання проїзду

Фото: УНІАН

Задоволених новаціями пасажирів не видно.

У Києві на гривню подорожчав проїзд у комунальному транспорті. У підземці ранок почався з плутанини і нервів, а наземний транспорт взявся випробовувати технічну новацію - квитки з QR-кодами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З першого разу сьогодні потрапляють в метро тільки спостережливі – здебільшого плакати й різнокольорові наліпки про старі зелені й нові сині жетони лишалися поза увагою. "Дуже нервові", - характеризували пасажирів працівники підземки.

Відсьогодні проїзд у комунальному транспорті столиці подорожчав на одну гривню

Відсьогодні проїзд у комунальному транспорті столиці подорожчав на одну гривню

Відсьогодні подорожчав на гривню весь комунальний транспорт Києва: автобус, тролейбус, трамвай і фунікулер замість 3 грн коштують 4 грн. Метрополітен та міська електричка піднялися до 5 грн за поїздку. Охочих забезпечити собі проїзд в підземці за старою ціною напередодні стояли черги – люди масово поповнювали безконтактні картки. "Поповнювали дуже активно. В останній день, особливо в другій половині дня. Всі вийшли з роботи і в останній день загадали, як студенти перед сесією: о! це ж завтра!", - кажуть у метро.

Тим, хто накупив про запас жетонів, треба пам'ятати: зелені діятимуть іще тільки два тижні. Але потім іще чотири місяці можна буде обмінювати їх на сині у центрах обслуговування пасажирів – за доплату. Нові ж сині жетони – це насправді добре забуті старі. Саме за них кілька років тому кияни платили по дві гривні, а потім їх замінили на зелені і от зараз – знову ротація. В метрополітені кажуть, що це остання заміна. До кінця року жетонів планують позбутися взагалі. А від сьогодні в касах подають не більше, ніж один на руки.

Жетон повністю замінять безконтактною карткою й, можливо, одноразовим квитком зі зчитувачем інформації - так званими QR-кодом. Останні вже запровадили у наземному транспорті, зокрема у трамваях. Тамтешні кондуктори пояснити, навіщо – не вміють. Але додають, що такі новації пасажирам байдужі – значно більше емоцій в них викликає подорожчання ціни проїзду. Правила проїзду наразі не змінилися: куплений квиток так само треба компостувати. А код має допомогти просунутим пасажирам через гаджети подивитися розклад транпорту. У "Київпастрансі" припускають, що перша партія вийшла невдала, бо сьогодні зробити це не виходило.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Повʼязані теми:

Наступна публікація