Паводок не відступає: як змінився рівень води у Києві

Паводок не відступає: як змінився рівень води у Києві

Промислові об’єкти і житлові масиви міста поза загрозою підтоплення / Фото: Facebook/Київська міська адміністрація

Порівняно з минулим днем рівень водопілля трохи підвищився.

Столичні служби знову фіксують зростання паводку після вчорашнього незначного зменшення рівня води у Дніпрі.

Як повідомляє Київська міська військова адміністрація, станом на 20 травня рівень води в річці Дніпро у Києві біля моста "Метро" становить 9 256 см (за Балтійською системою висот).

Температура води: 17°C.

Порівняно з минулим днем рівень водопілля підвищився на 1 см.

"Аварійних підтоплень по місту Києву не зафіксовано. Але рівень небезпеки гідрологічних явищ все ще залишається І (жовтий). Затоплення заплави – висотою близько 5 см. Промислові об’єкти і житлові масиви міста поза загрозою підтоплення", —  зазначив начальник КМВА Сергій Попко. 

Чому у Києві відбуваються масові підтоплення

Існує декілька причин, чому у річках настільки піднявся рівень води.

Колишня керівниця Держводагентства України Ірина Овчаренко прокоментувала "Великому Києву" ситуацію щодо весняного водопілля у столиці.

"Рівень Дніпра у Києві регулюється за рахунок  синхронно-злагодженої роботи каскаду дніпровських водосховищ. Каховська ГЕС сьогодні не працює в повному технологічному режимі, тому верхні водосховища не були спрацьовані для прийому повеневої води, і тому спостерігаються локальні підтоплення територій в басейні Дніпра", – пояснила вона.

Овчаренко зазначила, що весняне водопілля – це нормальне сезонне явище, яке має свою природню циклічність. За гідрологічною статистикою, повінь 2023 року за своїми показниками близько на метр перевищує минулорічну та подібна до повені 2013 року.

Нагадаємо, до Києва прийшло метеорологічне літо.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація