Масниця-2020. Де і як святкувати в Києві

Масниця-2020. Де і як святкувати в Києві

Фото: УНІАН

Окрім ярмарків із традиційними стравами, для гостей влаштують гуляння та конкурси.

Традиційно в Україні відзначають Масницю, або Колодій. Цьогоріч вона триватиме з 24 лютого до 1 березня, а одразу після неї розпочнеться Великий піст.

Масницю відзначали ще у дохристиянські часи, а також після запровадження християнства. Раніше це свято було початком нового циклу пошуку пари для продовження свого роду, зараз же основні традиції зникли. Однак одного ритуалу українці притримуються і досі - приготування вареників та млинців. Так, традиційними вареники вз сиром, однак вітаються й інші начинки. Також готують і млинці, попри те, що раніше їх не пекли.

ТСН.ua зібрав добірку місць у Києві, де можна відсвяткувати Масницю-2020. 

"Запальна Масляна" на ВДНГ

Адреса: ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1

Коли: 29 лютого -1 березня, з 12:00

Вартість квитка: Вхід вільний

На ВДНГ Масницю відзначатимуть 29 лютого та 1 березня. Окрім ярмарку млинців, на території комплексу влаштують народні гуляння. Тут можна буде взяти участь у народних забавах, розважатися на атракціонах, взяти участь у хороводах, а також потанцювати на концерті. 

"Масниця. Колодій" в Пирогові

Адреса: Національний музей народної архітектури та побуту в Пирогові, вул. Академіка Тронька

Коли: 29 лютого -1 березня, з 13:00

Вартість квитка: дорослі - 50 грн, підлітки, студенти, пенсіонери - 30 грн, діти - 15 грн, діти до 7 років - вхід вільний.

Відзначати Масницю розпочнуть з відтворення давнього обряду Колодія. Усе відбуватиметься на території експозиції "Середня Наддніпрянщина". Для гостей влаштують змагання на колоді, катання на конях, перетягування каната, змагання на силу тощо. За наявності снігу також можна буде покататися на санях.

Відвідувачів частуватимуть варениками, млинцями та узваром. У кінці свята тут запалять символ зими - "Кострубатого діда", а після на території відбудеться концерт.

Масниця у "Мамаєвій слободі"

Адреса: вул. Михайла Донця, 2

Коли: 29 лютого -1 березня, з 12:00

Вартість квитка: від 100 грн.

У козацькому селищі влаштують ярмарок народних майстрів. Також на святкуванні можна буде скуштувати вареники із сиром, сирники, налисники з сиром, печені у печі яблука з сиром та медом, а також спробувати хмільні наливки – вишняк, слив’янку, медовуху та козацький аналог глінтвейну - мусулєс .

Гостей розважатимуть гурти жартівливих дівчат, музики та козаки верхи на конях.

Масниця у Парку партизанської слави

Адреса: Парк партизанської слави, вул. Славгородська, 54

Коли: 29 лютого -1 березня

Вартість квитка: вхід вільний

У Парку партизанської слави на Масницю підготували виступи місцевих колективів, а також підкорення "Стовпа розваг". Також тут влаштують обрядове спалювання опудала. Спробувати млинці, вареники та інші страви модна буде на фуд-кортах.

Масниця у парку "Феофанія"

Адреса: вул. Академіка Лебедєва, 32,

Коли: 29 лютого -1 березня, з 13:00

Вартість квитка: для дорослих ㅡ 30 грн., для дітей до 16 років ㅡ 10 грн.

У парку відбудуться гуляння на Масницю, де будуть також і фудкорти із головними смаколиками свята. У теплих павільйонах тут влаштують дитячі майстер-класи. Також серед гостей в українському традиційному вбранні проведуть конкурс на найкращий національний костюм і віночок.

Повʼязані теми:

Наступна публікація