Заступник Кличка розповів про борги Києва

Заступник Кличка розповів про борги Києва

Ніконов хоче створювати в Києві необхідні умови для бізнесу / Фото: kievcity.gov.ua

Ситуація ускладнюється тим, що чинній столичній владі досі доводиться погашати величезні борги її попередників.

У Києві протягом 9 місяців було підписано 10 інвестиційних договорів загальною сумою на мільярд гривень.

Про це в інтерв'ю агенству УНІАН заявив перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов.

Зокрема, йдеться про інвестиційні договори щодо створення Wi-Fi мережі в Київському метрополітені, створення об'єктів роздрібної торгівлі хлібом та хлібобулочними виробами за фіксованими цінами, а також будівництва житлової нерухомості.

Ніконов також заявив, що Київ для залучення інвесторів готовий створювати всі необхідні умови, але для цього необхідно змінювати також і законодавство: "На жаль, в будь-якому приватнику, в будь-якому бізнесмені, держава бачить ворога, суперника, а повинна – партнера. Я зараз говорю саме про середній бізнес. Весь світ на цьому грав, а у нас, навпаки, ставка робиться на великий бізнес і дрібний. Середній бізнес – це більше доходів у казну, більше робочих місць, це фундамент країни".

За словами столичного чиновника, ситуація ускладнюється тим, що чинній столичній владі досі доводиться погашати величезні борги її попередників. Йдеться про борг в приблизно 550 мільйонів доларів, а також 5,5 мільярдів гривень.

"На жаль, нам не тільки доводиться гасити борги попередніх керівників, але і платити відсотки. А це близько 2,2 мільярдів гривень", - констатував заступник голови КМДА.

При цьому вдалося за рахунок реструктуризації борги потроху погашати. Так, вже погашено 250 мільйонів гривень, а цьогоріч київська мерія ставить своєю метою погасити борги на суму ще не менше 500 мільйонів.

Загалом, як підкреслив Ніконов, міський бюджет починає оживати і за І квартал 2015 року, порівняно з аналогічним періодом 2014-го, надходження до нього збільшилися на 20,3%.

Наступна публікація