КМДА за підвищення цін погрожує "Київхлібу" прокуратурою

КМДА за підвищення цін погрожує "Київхлібу" прокуратурою

У КМДА готові звернутися в Антимонопольний комітет і Генпрокуратуру

Азаров дав АМКУ доручення розібратися в ситуації.

У КМДА заявили, що не бачать економічних підстав для підвищення цін "Київхлібом" не тільки на соціальні сорти, але й на інші види хліба. Про це пише "Комерсант-Україна".

"Якщо "Київхліб" не перегляне свою цінову політику, ми будемо змушені звернутися в Антимонопольний комітет і Генеральну прокуратуру з проханням застосувати відповідні санкції", - заявив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

За його словами, адміністрація робить все можливе, щоб підтримати "Київхліб".

"Нещодавно ми досягли домовленостей з Аграрним фондом на поставку компанії борошна за цінами нижче ринкових", - зазначив він. За словами чиновника, адміністрація має намір провести перевірку фінансового стану "Київхліба" для з'ясування причин дій компанії.

Читайте також: Влада виявилася не готовою до подорожчання хліба

У свою чергу держуповноважений Антимонопольного комітету Михайло Русинський заявив, що прем'єр уже дав доручення комітету розібратися в ситуації.

"Сьогодні (12 листопада - ред.) прем'єр-міністр на засіданні уряду підкреслив відсутність підстав для зростання цін на хліб", - говорить він. У комітеті нагадують, що при виявленні порушень законодавства про захист економічної конкуренції (зловживання монопольним становищем) підприємство може бути оштрафовано на 10% від обсягу виручки за минулий рік.

Опитані виданням представники великих роздрібних мереж вчора заявили, що досі не отримували специфікацій з новою вартістю хліба, тому в їхніх магазинах підвищення поки не відбулося. Однак невеликі ритейлери вже підвищили відучора ціни на продукцію "Київхліба". "Ми отримали повідомлення компанії про підвищення цін у зв'язку з подорожчанням енергоресурсів ще минулого місяця", - повідомив менеджер однієї з невеликих роздрібних мереж.

Нагадаємо, АТ "Київхліб", з понеділка, 12 листопада, збільшив вартість соціального сорта хліба, "Українського столичного подового" та нарізного батона "Київський" на 17% і 9,7% відповідно.

Повʼязані теми:

Наступна публікація