Рух наземною ділянкою червоної лінії метро у Києві призупинено.
У роботі київського метро зранку 20 грудня стався збій, через що на деяких станціях виникла тиснява. Виявилося, що через різкі перепади напруги близько 20 хвилин поїзди червоною лінією метрополітену не їхали, а зараз їхній рух змінено.
Про це кияни повідомляють ТСН.ua.
"На Шулявці всіх висадили. Рух призупинено через відсутність напруги. Спочатку всі гілки зупинили, хвилин на 20. Тому колапс такий", - розповіла киянка.
Як згодом стало відомо, аналогічні проблеми були і на зеленій гілці метро.
Своєю чергою у КМДА пояснюють, що через різкі перепади напруги рух поїздів червоною лінією метрополітену здійснюється від ст. "Академмістечко" до ст. "Арсенальна".
Рух наземною ділянкою призупинено, а тому тимчасово зачиняються на вхід станції: "Лісова", "Чернігівська", "Дарниця", "Лівобережна".
"Водночас рух синьою та зеленою лініями метрополітену відновлено. Енергетики працюють над вирішенням питання. Про відновлення роботи всіх станцій буде повідомлено додатково", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, у Києві від 20 грудня для пасажирів відкривають станції метро "Майдан Незалежності" та "Хрещатик", які зачинили на початку широкомасштабного вторгнення РФ.
У КМДА пояснили, як працюватимуть станції.
Слід зауважити, що складно ситуація із електропостачанням в Україні та Києві, зокрема, виникла через регулярні масовані обстріли РФ, яка хоче залишити українців взимку без опалення, світла і води.
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко попереджав, що через це найближчими днями графіки відключення світла в Україні будуть ще складнішими.
"Дрони наробили багато шкоди. Кілька дуже важливих об’єктів пошкоджені. Тому здатність транспортувати електроенергію ще більше обмежена на сьогодні", - пояснював він.
Своєю чергою, норвезький експерт Карстен Фрііс розповів, що війна в Україні ведеться на чотири фронти і кожен є вирішальним. Один із фронтів - це український народ. За його словами, російська стратегія останніх тижнів полягала в терористичному бомбардуванні цивільної інфраструктури, щоб українське населення страждало в зимові місяці. Ідея повинна полягати в тому, що українці відмовляться від боротьби, але поки що, каже автор, мало доказів того, що ця стратегія працює.
Читайте також: