Зоозахисники чекають на киян, які б розібрали врятованих із біди котиків

Зоозахисники чекають на киян, які б розібрали врятованих із біди котиків

Фото: Pexels

Тваринам уже ледь вистачає місця в притулку, а забирають звідти не так часто, як приносять.

Врятовані небайдужими тварини повертаються до життя після виявів людського милосердя. Хто допомагає знедоленим і яка доля на них чекає – про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із зламаною щелепою на вулиці на межі життя опинилася кішка Берта. Тварина 10 днів не могла їсти і пити, тепер оговтується у столичній клініці. Муркотіння означає, що Берті краще. "У неї травма була важка черепно-мозкова", - кажуть лікарі. "Вона була вся чорна, брудна. Може, впала з висоти. Може, хтось ударив", - кажуть волонтери. У притулку таких урятованих тварин кілька десятків. Одному з найменших мешканців усього кілька тижнів – його разом з іншими кошенятами залишили у закритій коробці біля озера в одному зі спальних районів столиці. Тепер кошенят з іще однієї такої коробки вигодовує кішка, що нещодавно втратила малюків.

Хто допомагає пораненим та знедоленим котикам і що на них чекає далі

Хто допомагає пораненим та знедоленим котикам і що на них чекає далі

Їх викидають на вулицю у коробках, під магазинами, ринками, в лісосмугах. У притулку в напівпідвалі нині понад 400 кішок, багато домашніх. Їх віддають регулярно, бо, кажуть, набридають господарям. "Не всі люди однаково відповідальні з тваринами", - констатують зоозахисники. Несуть часто, а забирають рідше – є й ветеран притулку кішка Гела. Вона не хоче жити у клітці, тож наглядає за всіма довкола. А кіт Моцарт втратив ліву передню лапу після падіння, але тепер уже адаптувався і вміє стрибати на трьох лапках. "Люди запитували, але поки ще ніхто не зважився забрати кота", - визнають ентузіасти.

Вони переконують, що котики дуже хочуть отримати постійних господарів: "Дуже люблять на ручках. Усі хочуть – як у притулку дитячому, всі хочуть хоча б хвильку уваги. Намагаються показати: я найкращий, візьміть мене!" Тут кожного називають своїм другом і раді тому, що коти у них ситі, здорові й доглянуті. Хоч зізнаються, що для нових їм уже місця не вистачає, тож сподіваються, що котики знайдуть своїх господарів. Бо певні: кішка, яка пережила багато, буде любити і цінувати людське тепло найдужче.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Повʼязані теми:

Наступна публікація