Люди здебільшого склали "іспит" на намір, але ніхто не спромігся на фахові дії.
Третій день поспіль стовпчики термометрів показують майже 40-градусну спеку, через що можливі сонячні та теплові удари. Журналісти проїхалися різними районами столиці і перевірили, наскільки небайдужими є люди довкола нас, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
"Зле" чоловікові стало на Майдані Незалежності. Через кілька секунд до тями "актора" вже приводили двоє чоловіків. "Ти не п'яний? Давай руку", - підводили з асфальту вони буцімто зомлілого. Перехожі наполягали на госпіталізації та просили відійти в затінок через загрозу сонячного удару. "Ви нас реально налякали", - зізналися чоловіки, коли дізналися про експеримент. Та розповіли, що готові прийти на домогу, однак як саме діяти при теплових і сонячних ударах – не знають.
Інший майданчик для випробування – міський пляж. Там одягнений чоловік "зомліває" поряд із відпочивальниками та навіть рятувальниками – і падає на пісок. Однак на людину ніхто уваги не звертає, навіть жінка, що засмагає в кількох метрах. Помічники не витримують і через п'ять хвилин ідуть до рятувальників – кажуть, що неподалік лежить людина без тями. "Я зрозуміла, я зараз підійду", - відповідає одна з працівниць пляжу. Рятувальниця підходить без поспіху та питає про самопочуття. Згодом твердить, що одразу підійшла і підозрювала сонячний удар. Ольга запевняє – такий випадок перший з початку літа.
Проте до місцевої медсестри вже зверталися зі схожими симптомами. Жінка застерігає, що на сонці можна перегрітися і за 15 хвилин. "В основному, люди похилого віку. Запаморочення, головний біль, свідомість можуть втратити", - каже Людмила Бублик. "Я спостерігала, дивилася. Думаю, ну, молодий хлопець, мабуть, трошки зайвого випив. Я би підійшла, якби ще трошки ви полежали", - твердить відпочивальниця Олена Чуприна.
Повторили експеримент і в одному зі спальних районів столиці. Людей навколо там було менше, проте на допомогу приходять одразу – один з чоловіків побіг по воду. "Повз не пройшов би. Швидку б викликав", - каже Андрій Бурменко. Однак як саме допомагати постраждалим – ніхто із тих, хто кинувся до "зомлілої" людини, не знає.
Відповідь на це дає головний лікар центру здоров'я Отто Стойка. "Перші дії – цю людину якогомога швидше забрати з сонця або створити над нею тінь. Доступ щоб був повітря, давати просто звичайну питну воду – не холодну, не гарячу. І звертатися до лікаря", - розповів він.
Доки термометр показує далеко за 30, бути впевненим у тому, що вам не стане зле на сонці – неможна. Лікарі радять не забувати про головний убір та носити з собою воду. І бути готовим у разі потреби прийти на допомогу комусь поряд.
Кореспондент ТСН Борис Боднарчук