Знайдені в Києві єгипетські мумії на один день виставлять для огляду перед реставрацією

Знайдені в Києві єгипетські мумії на один день виставлять для огляду перед реставрацією

Фото: УНІАН

Скільки триватиме робота фахівців – не береться прогнозувати ніхто.

Знахідки у фондах Києво-Печерського заповідника продемонстрували журналістам. Перед тим усіх попросили вдягнути захисні маски, бо безпека пор віднайдених мумій поки не доведена експертами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Фахівці пояснили, що дві мумії людей належать чоловікові й жінці, причому остання була за життя співачкою. Водночас її тіло вкладене у саркофаг не зовсім у відповідності до традицій Єгипту тих часів, тож для істориків і археологів є робота – пояснити це. Знахідки датують п'ятим століттям до нашої ери. Саркофаги непогано збережені, однак в однієї з мумій відірвана голова – наслідок необережного транспортування.

Мумію людини та крокодила представили у Києво-Печерській лаврі

Мумію людини та крокодила представили у Києво-Печерській лаврі

Не менш цінною є знахідка муміфікованого крокодила завдовжки в понад півтора метра і віком у дві тисячі років. Таким раритетом може похвалитися далеко не кожна країна – зазвичай, у музеях зберігаються лише маленькі крокодильчики. Такий великий, як у Києві, є рідкісним екземпляром. Походження таких експонатів іще слід вивчити.

Також саркофаги й мумії потребують консервації та реставрації. Відновлювати артефакти зібралися українські фахівці. Побачити єгипетські мумії не по телевізору а вживу, до закінчення їхньої реставрації, термін якої не визначено, можна буде лише у музейну ніч 18 травня. Мумії виставлять у дзвіниці, і музейники навіть обіцяють приглушити світло, для досягнення повноти ефекту.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Наступна публікація