Зламаний лікоть жінки та побите на Хрещатику авто: київські копи оскандалилися надмірним застосуванням сили

Зламаний лікоть жінки та побите на Хрещатику авто: київські копи оскандалилися надмірним застосуванням сили

Фото: ТСН

Фігуранти обох справ не усунуті від виконання обов’язків – у поліції вважають дії своїх патрульних виправданими.

Адвокат Євгенія Вакуленко звинуватила патрульних поліцейських у невиправданому застосуванні до себе сили. Жінка твердить, що копи схопили її, коли вона йшла з парковки додому та звинуватили в порушенні ПДР, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Коли я виходила з машини, вони заїжджали. Йду собі, вони біжать до мене з криками: перехоплюй, хапай, ви порушили! Кажуть, що я переїхала через подвійну. Як я переїхала? Ви впевнені, у вас є запис? Як ви розмовляєте з органами влади!", - переповіла сутичку з поліцейськими Вакуленко. Після спілкування з копами на парковці в неї діагностували перелом ліктя. Адвокат тепер має на руках документи діаметрально протилежного змісту: у протоколі вказано, що вона перебувала за кермом напідпитку, а про перетин подвійної смуги вже не йдеться, а в довідці з лікарні засвідчується, що алкоголю у крові жінки не було.

Троє людей постраждали від неадекватних дій одного поліцейського

Троє людей постраждали від неадекватних дій одного поліцейського

Проблеми з поліцією мав і В’ячеслав, авто якого коп побив табельною зброєю. Заміна лобового скла коштувала чоловікові 12 тисяч гривень, пошкодження на кузові ще тільки належить ремонтувати. Водій має зйомку відео реєстратором тих подій на Хрещатику – поліцейський б’є у скло та направляє на пасажира пістолет. "Дружина досі в жасі від цього, п’є таблетки. Потім він говорив, що я наїхав йому на ногу. Я очікував від нього адекватної поведінки", - розповів В’ячеслав. Саме той патрульний уже має три кримінальні провадження про перевищення повноважень, натомість у поліції дії свого співробітника визнали правомірними. 

Щодо зламаного ліктя Євгенії у поліції теж проводять розслідування, але відео з нагрудних камер поліцейських не оприлюднюють. Представник правоохоронної служби запевняє, що нікого не покриває, але достовірної інформації про винуватців конфлікту в нього немає. Натомість колишній міліціонер Максим Борисов каже, що без жодних експертиз видно неадекватну поведінку копів. "Куріння в неналежному місці не тягне за собою застосування вогнепальної зброї по цій людині. І порушення правил дорожнього руху також не тягне використання спецзасобів відносно людини. Якщо людина чинить опір, не виконує наказів поліції, поліція має право застосувати силу, спецзасоби, але тільки співмірно до тих обставин", - пояснив він.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Повʼязані теми:

Наступна публікація