Зі столичної ТЕЦ-6 повністю зняли обмеження на отримання газу, скоро може з'явитися гаряча вода

Зі столичної ТЕЦ-6 повністю зняли обмеження на отримання газу, скоро може з'явитися гаряча вода

Фото: УНІАН

Транспортування газу до ТЕЦ припинили через великі борги.

ПАТ "Укртрансгаз" зняло обмеження на транспортування газу до столичної ТЕЦ-6, які ввели наприкінці травня через систематичну несплату за послуги транспортування газу та накопичення боргів.

Про це повідомили у Департаменті з корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", передає УНІАН.

Наразі філія УМГ "Київтрансгаз" здійснила усі необхідні роботи з підготовки до відновлення транспортування природного газу для потреб ТЕЦ-6 у повному обсязі та очікує підтвердження від ПАТ "Київгаз" та споживача про готовність приймати природний газ.

"Зважаючи на негативні соціальні наслідки обмеження подачі газу на зазначену ТЕЦ та прагнучи не допустити розбалансу в енергосистемі Києва та області, "Укртрансгаз" погодився поновити газопостачання, хоча із 61 млн грн боргу за транспортування газу для виробництва електроенергії на даний момент до "Укртрансгазу" надійшло лише 20 млн грн. Загальна заборгованість ПАТ "Київенерго" перед "Укртрансгазом" за послуги транспортування становить близько 330 млн грн. Це майже половина заборгованості усіх виробників теплової енергії України перед "Укртрансгазом", – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що 23 червня КМДА надіслала до "Укртрансгазу" листа, яким гарантувала контроль за виконанням "Київенерго" у строк до 30 червня своїх зобов'язань щодо погашення заборгованості перед "Укртрансгазом" у сумі 41 млн грн.

Цьогоріч наприкінці травня "Київтрансгаз", структурний підрозділ "Укртрансгазу" і дочірня компанія "Нафтогазу", повністю зупинив газопостачання столичної ТЕЦ-6, яка забезпечує тепловою енергією низку районів столиці, а також виробляє електроенергію. За даними "Київенерго", причиною припинення газопостачання стали накопичені борги за газ і транспортування газу.

За словами представників "Київенерго", борги компанії були зумовлені тим, що держава не погасила борги за субсидіями, які покривали частину витрат населення на оплату комунальних послуг.
21 червня в "Укртрансгазі" заявили, що готові відновити подачу газу на теплоелектроцентралі Києва за умови виплати 60 млн грн боргу.

Як уже повідомлялося, "Київтрансгаз" отримав завдання від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України підключити до мережі ТЕЦ-6 у Києві, аби відновити постачання гарячої води у кількох великих районах Києва. Про це на селекторній нараді заявив очільник міністерства Ігор Насалик.

Повʼязані теми:

Наступна публікація