Жителі Оболоні заблокували роботу потрібного для Києва заводу

Жителі Оболоні заблокували роботу потрібного для Києва заводу

Людей турбують шкідливі викиди підприємства.

Мешканці столичної Оболоні протестують проти роботи комунального асфальтопереробного заводу на Петрівці. Наразі завод не працює через відсутність дозволу на шкідливі викиди, але керівництво закладу намагається цей дозвіл відновити, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кияни ж кажуть, що викиди з підприємства отруюють повітря: "Прокидалися з дітьми і відчували жахливий сморід. Ми не могли відчинити окна, влітку ми задихалися, бо не могли дихати". Про це говорилося на громадських слуханнях, які організували керівники заводу – директор хотів переконати місцевих мешканців у доцільності відновлення роботи підприємства і обіцяв облаштувати його новими фільтрами. Людей такий варіант не влаштовує: "Нас переконують у тому, що треба взяти і поставити фільтри. Ви чудово розумієте, в якій країні ми живемо. Сьогодні вони поставлять філтри, але через рік треба буде міняти, і ніхто не буде, і ми будемо знову дихати".

Мешканці столичної Оболоні протестують проти роботи комунального асфальтопереробного заводу

Мешканці столичної Оболоні протестують проти роботи комунального асфальтопереробного заводу

Завод, про який йде мова, розташований в прилеглій до Оболоні промзоні. Відкрили його в середині минулого століття, коли густонаселеного масиву ще не було. Раніше там переплавляли старий асфальт на нове дорожнє покриття, а сировину завозили з усього Києва. Тепер до найближчого будинку – лише кілометр. Торік дозвіл екологів на шкідливі викиди закінчився, а з подачі мешканців його не продовжили. Асфальт перестали розплавляти, але продовжують возити. "Знаємо, що треба крокувати разом з часом і ставити фільтри нові. Ще більше над екологією працювати – і ми це робимо. Фільтри коштують 3,5 мільйони гривень", - розповідає керівництво заводу.

План переносу підприємства далі від житлових масивів виник в експертному середовищі – за прикладом Європи переробку хотіли винести за межі міста. Мер Віталій Кличко начебто і підтримав таку ідею, але далі слів справи не пішли. У бюджеті цього року жодних витрат на асфальтнопереробний завод не передбачено – ні на фільтри, ні на переїзд. У "Київавтодорі" стверджують, що зверталися до департаменту земальних ресурсів щодо можливостей переносу потужностей підприємства, але варіантів там не знайшли.

Наразі проблема залишається відкритою. Місту справді потрібне таке підприємство, яке в стислі строки може переробити значну кількість старого асфальту, але з іншого боку – жителі категорично проти відновлення роботи заводу, адже його випари шкідливі. Наразі ні у мера, ні у його підлеглих готового плану вирішення проблеми немає.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Повʼязані теми:

Наступна публікація