Жителі 30-поверхівки на Оболоні спантеличені станом пожежної безпеки свого VIP-житла

Дата публікації
Перегляди
3135
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Жителі 30-поверхівки на Оболоні спантеличені станом пожежної безпеки свого VIP-житла

Фото: ТСН

Кияни мають претензії до ЖЕКу, а там усі закиди відкидають.

Мешканці елітної 30-поверхівки на Оболонській набережній в Києві лише через п’ять років після зведення свого будинку помітили, що протипожежна система в ньому не працює. Перевірити житло їх спонукала трагедія в російському Кемерові, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кияни кажуть, що коли купували квартири, платили не тільки за краєвиди, а й за безпеку, однак нині свої комфортні помешкання називають пастками. "Я живу на 21-му поверсі, летіти дуже високо. Я розумію, що ні драбин пожежних, нічого не вистачить", - каже один із жителів будинку. На перший погляд, всередині є й сенсори диму, й автоматизована система гасіння, і шафки з пожежними рукавами. Однак усе це, за словами людей, не працює.

В Києві мешканці нової 30-поверхівки помітили несправність протипожежної системи

В Києві мешканці нової 30-поверхівки помітили несправність протипожежної системи

Аби не бути голослівними, місцеві жителі продемонстрували все журналістам: у шафках крізь віконце видно, що там немє жодного шланга, тривожна червона кнопка навіть не натискається, із сенсорів диму лише днями ЖЕК зняв упаковки за наполяганням пожильців, а пожежні гідранти не функціонують. Що робити в разі надзвичайної ситуації, люди просто не уявляють, бо рятувальники, навіть якщо і встигнуть доїхати, то навряд чи дотягнуться до 30-го поверху.

П’ять років тому пожежа у схожих київських свічках на Шулявці засвідчила, що рятувальники не те, що дотягнутися до верхніх поверхів, а й навіть під’їхати до будинків не змогли. Остання перевірка на Оболоні зовсім збила людей з пантелику, бо пульти управління протипожежними засобами у кімнаті консьєржки, за словами самої консьєржки, опинилися випадково – ніяких інструкцій щодо поводження з ними їй не давали.

Директорка приватного ЖЕКу наполягає на тому, що в будинку все працює належним чином, а претензії мешканців – звичайнісінький наклеп. Мовляв, ті самі пожежні рукави є, а от чи мають вони висіти в будинку, чи бути десь на складі – мешканців не повинно обходити. "Шланги призначені не для мешканців. Мешканцям єдине, що потрібно зробити – взяти документи, цінні речі та по схемі вийти на вулицю", - пояснили в управлінні будинком. У відповідь налякані люди планують звернутися до рятувальників, аби ті також перевірили будинок і оштрафували ЖЕК. А ще мешканці ініціювали створення ОСББ, аби самотужки утримувати свої будинки.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3135
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація