Земля — на вагу золота: під Києвом продають колишню виправну колонію

Земля — на вагу золота: під Києвом продають колишню виправну колонію

На аукціон виставили виправний центр у Коцюбинському.

Велика приватизація в’язниць — у Міністерстві юстиції розпочинають реформу закладів відбування покарань. На аукціони виставлятимуть комплекси, які роками не використовуються за призначенням і просто стоять законсервованими.

Про це йдеться 9 лютого в сюжеті ТСН.19:30.

Виправний центр поблизу Києва скоріше за все стане центром торгівельним, або житловим кварталом. У Мін’юсті певні, що охочих купити цей об’єкт буде достатньо, і якщо майбутній інвестор тут таки вирішить зводити ЖК, зможе зекономити на спортивному майданчику — він тут ось і так є.

2 роки тому звідси вивезли всіх засуджених. З того часу об’єкт стояв законсервованим. Про початок аукціону оголосять уже найближчого тижня, а перші торги відбудуться у березні.

Новини України: у Мін`юсті реформують тюрми

Новини України: у Мін`юсті реформують тюрми

Щороку на утримання та охорону цього центру держава витрачала 3 мільйони гривень. Продавати ж планують щонайменше за 220 мільйонів, така стартова ціна лоту. Сума чималенька, через те, що земля тут — на вагу золота.

"Це дійсно унікальний об’єкт, тому що він розташований за 2 кілометра від міста Києва, в центрі селища Коцюбинське. Об’єкт займає площу 8.2 гектара", — говорить Тарас Єлейко, заступник голови Фонду держмайна.

Всього в Україні Мін'юст планує продати 35 колишніх виправних закладів . Частина з них роками законсервована, та є й ті, які досі функціонують. Звідти засуджених вивозять до інших незаповнених закладів відбування покарання. Часом прилаштовувати доводиться не лише в’язнів, а й собак з котами, які проживали за колючкою, як от у колишній колонії в місті Буча.

30 відсотків від вторгованих коштів з приватизації тюрем підуть у державний бюджет. Решта 70 — залишиться в Мін’юсті. Їх планують витратити на ремонт діючих в'язниць, а також на побудову нових.

Раніше у Мін'юсті підрахували, скільки прибутку державі принесли платні камери у СІЗО. За отримані кошти відновлюватимуть безкоштовні камери утримання.

Повʼязані теми:

Наступна публікація