Зеленський переконаний, що керувати Києвом має порядна людина і не обов'язково корінний мешканець столиці

Зеленський переконаний, що керувати Києвом має порядна людина і не обов'язково корінний мешканець столиці

Фото: president

Президент назвав свої критерії мера столиці.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Київ має стати комфортним, сучасним і затишним для киян, всіх українців та іноземних гостей і для цього не обов'язково, щоб мером був корінний киянин. 

Про це він заявив у неділю під час презентації Стратегії розвитку Києва.

"У контексті місцевих виборів 25 жовтня часто доводиться чути, що Києвом може ефективно керувати лише корінний киянин. Знаєте, ми з вами перебуваємо в університеті Тараса Шевченка, який народився не в Києві, власне як і Грушевський, Драгоманов, які викладали не тут. Як і, до речі, Євген Патон, міст якого щодня служить киянам, як і названий "київським Гауді" архітектор Городецький. Ні, це не означає, що Києву не приносили славу люди, народжені тут. Достатньо згадати Сікорського, Малевича, Лобановського. Просто, щоб працювати на благо міста - необов'язково бути "корінним". Обов'язково бути порядним, працьовитим, чесним, талановитим, і вкладати в це місто своє серце і душу", - сказав Зеленський.

Під час презентації не оминув президент питання заторів, мостів і якості доріг, а також відключення гарячої води.

Він нагадав, що минулого року в одному з рейтингів за якістю життя Київ, на жаль, посів 173 місце, поступившись столиці Габону і Уганди, а серед українських міст, визнаних найкращими для життя, Київ не увійшов навіть у першу десятку. " Але Київ серед "лідерів" в рейтингу за рівнем забрудненості повітря, який очолює другий рік поспіль, і рейтингу найдорожчих міст для життя, де Київ щорічно піднімається на десятки позицій вгору", - наголосив він.

Зеленський зазначив, що Київ – це дім усіх українців і обличчя країни, і дуже боляче дивитися, як "це обличчя спотворюють хаотичні забудови". "Київ – це душа України, і ми не хочемо дивитися, як у цю душу плюють викиди і смог. І, нарешті, Київ - це серце України, і воно має битися на повні груди. Ми всі хочемо, щоб наше улюблене місто нарешті набуло того вигляду, на який давно заслуговує, став комфортним, зручним, сучасним, затишним", – вважає він.

Зеленський хотів би бачити Київ містом, яке "тоне в кольорі каштанів, а не МАФів біля кожної станції метро". "Де, повертаюся додому ввечері і не беруть участі в багатогодинному квесті "знайди собі місце для паркування", де влаштувати дитину в дитячий садок – не буде неможливою місією, де величні схили Дніпра радуватимуть око всіх, а не тільки жителів побудованих поруч хмарочосів. Де зніматимуть найкращі фільми, і приїжджатимуть туристи з усього світу. Місто для киян, всіх українців і гостей столиці", – наголосив він.

Нагадаємо, раніше Зеленський закликав своїх соратників, не боятись брати на себе відповідальність. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація