Збудовані для людей з інвалідністю нові зупинки, пандуси, тактильні плитки - непристосовані для них

Збудовані для людей з інвалідністю нові зупинки, пандуси, тактильні плитки - непристосовані для них

Фото: ТСН.ua

Переважно всі об'єкти будуються із порушеннями.

Столиця досі не пристосована для пересування людей з інвалідністю. Щороку у Києві з'являються десятки пандусів і тактильних смуг, нещодавно почали зводити навіть нові доступні зупинки. Однак переважно всі об'єкти будуються із порушеннями, переконують експерти.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

З тактильною плиткою та пандусом. Нова зупинка у центрі столиці. На перший погляд, доступна для людей з інвалідністю. Та виявляється, якраз навпаки.

"Це реально п'єдестал недоступності", - говорить співзасновник проекту "Доступно.UA" Дмитро Щебетюк. Він на інвалідному візку - вже 8 років, після травми хребта. Разом з ним інспектуємо зупинку. Він одразу помічає чимало порушень. Жодного натяку на поруччя. Нахил пандуса - 25 відсотків, замість дозволених - 8-ми. Піднятися ним без сторонньої допомоги неможливо. А спуститися - одразу вилітаєш під колеса громадського транспорту.

"Ви бачите, з якою швидкістю я, ледь пригальмовуючи, злетів з того пандуса. Одразу, є автобус чи немає, я вилітаю з шаленою швидкістю на проїжджу частину, я не встигну зупинитись", - нарікає Дмитро.

Тактильна плитка - це порятунок для людей із порушеним зором. Вона допомагає зрозуміти, де закінчується зупинка. Щоправда до неї ведуть сходи, і вони не марковані. Як людині, яка не бачить, зрозуміти, що вони там є?

"Люди з порушеним зором так само не можуть ними скористатися. Це є знову таки небезпечно", - каже Дмитро Щебетюк.

І таких зупинок у Києві - вже з десяток.

На переході в центрі столиці теж є тактильна плитка. Однак вона направляє не в бік переходу, а до центру перехрестя.

"Підходить незряча людина до неї. Зорієнтується за нею і йде по діагоналі 45 градусів. Тобто він піде не пішохідним переходом, а виходить у центр перехрестя", - говорить консультант з питань доступності Євгеній Свєт.

Порушень під час встановлення тактильної плитки - теж чимало.

Чи пристосована столиця для пересування людей з інвалідністю

Чи пристосована столиця для пересування людей з інвалідністю

Залізнична станція "Вишгородська" - перша і поки що єдина зупинка електричок, доступна для людей з інвалідністю. Щоправда, ліфт, який дозволяє піднятися на платформу, періодично не працює. Про доступність туалету - нічого й казати.

"Ну, ми ним скористатися не можемо. Він є, але ні доступу, ні можливості скористатися", - нарікає Дмитро Щебетюк.

І поїхати електричкою можна лише в одну сторону. З іншого боку - східці, і жодного натяку на пандуси.

Об'єктів, які нібито намагаються зробити доступними для людей з інвалідністю, у місті безліч. Та ледь не в кожному є порушення, кажуть експерти.

"Навіть візьмемо за аксіому, що побудували пандус нормативний, а там далі - вузькі двері, або високий поріг, або висока стійка. Побудували тактильну плитку, але не зробили розмітку, не зробили озвучений світлофор, відповідно, ця плитка не працює", - пояснює Євгеній Свєт.

Складається враження, що такі об'єкти будують лише для галочки. А не для полегшення життя людей з інвалідністю. І поки кожен, хто їх будує, не зрозуміє, що кожне порушення - це небезпека або недоступність, пересуватися вільно містом люди з інвалідністю не зможуть.

Інна Власова

Повʼязані теми:

Наступна публікація