Завтра стартує фестиваль світла і медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival

Завтра стартує фестиваль світла і медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival

Закінчився прийом заявок для участі в конкурсній програмі першого міжнародного фестивалю світла і медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival.

Фестиваль пройде з 12 по 14 травня в Києві за підтримки компанії "Київстар". У міжнародному конкурсі 3D маппінга візьмуть участь понад 25 робіт від відеодизайнерів з 11 країн, включно з Україною. Свої роботи подали відеохудожники з Бразилії, Німеччини, Індонезії, Іспанії, Мексики, Португалії, Румунії, Чилі, Швейцарії та Японії. На конкурс віджеїнга, який відбудеться 14 травня, подали заявки 8 віджеїв з двох країн - України та Німеччини.

Юрій Костенко, технічний директор KLF:

Ми вперше проводимо фестиваль світла в Києві і були приємно здивовані дуже високим рівнем робіт. Серед них трапляються справжні шедеври. Ми в перший раз проводимо фестиваль світла і не очікували що в ньому відразу візьмуть участь стільки по-справжньому сильних і креативних команд.

Роботи учасників конкурсної програми Kyiv Lights Festival оцінюватиме міжнародне журі, що складається з експертів медіа-арту: директор фестивалю Visual Brasil, багаторазовий переможець конкурсів віджеїнга по всьому світу Рікардо Кансадо, відомий як VJ Eletroiman, відеохудожник, програміст і дизайнер інтерактивних медіа Нікола Павоне, відомий як Vj Luper, глава Асоціації проекційного маппінга Японії Мічіюкі Ішіта, куратор Відкритого архіву українського медіа-арту, куратор "Нової художньої школи", один з найвідоміших викладачів медіа-арту в Україні Яніна Пруденко і керівник департаменту маркетингових комунікацій в "Київстар" Юрій Чорненький.

Відкриття фестивалю відбудеться 12 травня о 21.00 на Поштовій площі. На глядачів чекає шоу дронів і грандіозне 3D шоу на будівлі Річкового порту. Поштова площа стане головним фестивальним майданчиком, де будуть проходити покази конкурсних робіт: конкурс 3D-маппінга 12 травня з 21.20 до 23.00, а конкурс віджеїнга 14 травня з 21:00 до 22:30. Віджеінг буде створюватися в режимі реального часу під треки, яку конкурсанти чують вперше. Музику для конкурсу спеціально для KLF створив один з найбільш відомих електронних музикантів в Україні Роман Черенов aka Morphom. Після завершення конкурсу, 14 травня, будуть оголошені головні призери Kyiv Lights Festival.

Для тих, хто не зможе відвідати конкурс 3D-маппінга в перший день фестивалю, 13 травня пройде ретроспектива робіт учасників.

Крім Поштової площі іншими локаціями Kyiv Lights Festival стануть Контрактова площа, Михайлівська площа, Андріївський узвіз, Port Creative Hub, Парк Кіото, ЦУМ та Пішохідний міст.

Справжньою подією на KLF стане участь у позаконкурсній програмі австралійського художника Крега Волша. Вперше в Україні будуть показані його знамениті проекції на дерева. Крег Волш отримав світову популярність завдяки унікальним світловим інсталяціям, для створення яких він використовує особливості навколишнього середовища. Його роботи викликали величезний інтерес глядачів на фестивалях візуальних мистецтв і виставках в Японії, Сінгапурі, Австралії, Німеччини, Франції, Великобританії та США. Побачити інсталяції можна буде на Контрактовій площі.

Також в рамках Kyiv Lights Festival пройде ряд інших цікавих подій: на Михайлівській площі буде показана світлова інсталяція на будівлі МЗС і спільний медіа проект з 1+1 "Україна 360", на АртПричалі кожен день фестивалю з 21.00 до 23.00 будуть проходити перформанси від Харківського театру світложивопису - унікальне для сучасного мистецтва України явище, що поєднує цифрові й аналогові технології, на фасаді ЦУМу буде показано світло-музичне шоу, а пішохідний міст перетвориться на динамічну інсталяцію, яка постійно буде змінювати колір і інтенсивність освітлення. Всі дні фестивалю на АртПричалі будуть проходити лекційна програма та практичні семінари з віджеінгу, відеомаппінгу, сучасній архітектурі та урбаністиці від визнаних українських і зарубіжних експертів.

Вхід на всі майданчики і шоу фестивалю - безкоштовний.

Ті, хто не зможуть відвідати конкурс 3D-мапінгу в Києві, мають можливість побачити все, що відбувається завдяки прямій трансляції на офіційних сторінках Київстар в соціальних мережах Facebook, Вконтакте і Youtube (facebook.com/kyivstar, vk.com/kyivstar, youtube.com/user/KyivstarGSM).

Організаторами Kyiv Lights Festival виступили:

- івент-агентство НЕБО, яке за 9 років роботи отримало більше 40 нагород на профільних конкурсах (Eventарізація, Золотий пропелер, Event Awards) і провело понад 300 заходів;

- студія Front Pictures, всесвітньо відома своїми рішеннями для масштабних візуальних шоу. Саме вони створювали відео виступу Джамали на Євробаченні, робили проекційне шоу на дзвіниці Софії Київської до 1530-ї річниці заснування міста, а також займалися візуальною частиною знаменитого танцю з водою на America's Got Talent, який набрав мільйони переглядів в мережі Інтернет;

- компанія Enjoy! Media, яка з 2010-го року займається продюсуванням Джамали, переможниці "Євробачення - 2016". Крім Джамали компанія Enjoy! у різні роки працювала з такими відомими українськими артистами, як ONUKA, The Maneken, Бумбокс, Pianoбой та ін.

Генеральним інформаційним партнером фестивалю виступив канал 1+1.

Kyiv Lights Festival пройде за підтримки компанії "Київстар".

Офіційний сайт Kyiv Lights Festival:

http://kyivlights.com/

Kyiv Lights Festival в facebook:

https://www.facebook.com/Kyiv-Lights-Festival-1409169789154182/

Акредитація та заявки на інтерв'ю:

Олена Піонтковська

+380673112501

alyona@editpr.com

Наступна публікація