Затори не зникнуть: акція водіїв на іноземних номерах у Києві триватиме

Затори не зникнуть: акція водіїв на іноземних номерах у Києві триватиме

Фото: УНІАН

Учасники протесту погрожують зробити його безстроковим.

Центр Києва у заторах і гучний стукіт на Грушевського – такою була акція власників машин із іноземною реєстрацією у столиці. Урядовим кварталом було важко проїхати вже о 7:00 ранку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Водії на машинах із литовськими та польським номерами припаркувалися у три ряди і додали роботи поліцейські із собаками, які перевіряють, чи не привезли пікетувальники із собою вибухівку. О 8:00 ранку автомобілісти почали бити в бочки – суцільний гуркіт не припинявся цілий день, попри проливний дощ. У Верховній Раді середа була не робочим днем, однак учасників акції це не бентежило. "Вони нас почують, вони живуть тут поряд", - упевнені водії.

У столиці власники авто з іноземною реєстрацією влаштували масові протести на вулиці Грушевського

У столиці власники авто з іноземною реєстрацією влаштували масові протести на вулиці Грушевського

Їхні вимоги – в рази зменшити ціну розмитнення машин, які ввезли з-за кордону, та дозволити ввозити автомобілі будь-якого року виробництва. Діючі правила, норми та вартість розмитнення вони називають абсурдними, неприйнятними і зависокими. Ілля Хрущ на акцію приїхав із Чернівців на 9-річному "Рено" та пояснює, що якби машину купував в Україні легально – витратив би в рази більше. "Вона була куплена там за за 1750 євро. Вона 2008 року. У мене знайомий таку ж машину, такого ж кольору 2006 року купив за 8 тисяч доларів у нас на базарі. Навіть не вдвічі, а втричі більше", - каже автомобіліст.

Нині в Україні може нараховуватися до двох мільйонів машин із єврономерами – усі їх ввезли за спірними схемами. Хтось із водіїв має співвласника, наприклад, у Литві, і щороку виїжджає за кордон, щоби не платити штраф, а хтось таки платить штраф одноразово і їздить без перешкод. Недолюблюють їх кермувальники на українських номерах та поліція, адже випадків, коли "іноземці" полишали місце аварії або не мали страхового поліса багато, а знайти незареєстровану машину після ДТП важко. Пікетувальники запевняють, що вони готові узаконити свої машини, але тільки за новими правилами, тобто задешево.

Щоби їх почули, водії готові кілька днів блокувати урядовий квартал. Для цього із собою привезли харчі. Автовласники мають намір виборювали собі легалізацію навіть ціною незручностей для інших водіїв – центр Києва в середу був майже паралізований через затори, викликані цією акцією.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Повʼязані теми:

Наступна публікація