"Зараз це не фантастика": у Мінфіні повідомили, коли можна буде запустити метро на Троєщину

"Зараз це не фантастика": у Мінфіні повідомили, коли можна буде запустити метро на Троєщину

Фото: УНІАН

У конструкції Подільсько-Воскресенського моста вже побудовані три станції метро.

Заступник міністра фінансів Олександр Кава заявив, що до 2024 року в Києві є можливість запустити першу ділянку метро до мікрорайону Троєщина.

Про це представник Мінфіну сказав в ефірі телеканалу "Дом".

"Раніше головною перешкодою для будівництва метро на Троєщину була відсутність моста - Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Зараз будівництво основної частини моста вже майже закінчено. Тепер міська влада має можливість починати будувати лівобережні та правобережні підходи цього мосту", — сказав Кава та додав, що в конструкції моста вже побудовані три станції метро:

  • "Суднобудівна" на Рибальському півострові;
  • станція "Труханів острів" на однойменному острові;
  • станція "Затока Десенка".

Зазначається, що перша пускова ділянка передбачає ще одну станцію на лівому березі — станцію "Райдужна" та ще дві станції на правому березі: "Подільська" з пересадкою на чинну станцію імені Тарас Шевченка і "Глибочицька" або за другим варіантом "Татарська" з пересадкою на станцію метро "Лук'янівська".

Кава підкреслив, що як заступник очільника Мінфіну готовий допомогти столичній владі залучити до будівництва метро на Троєщину фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку. 

"Якщо міська влада спрацює, Мінфін їй допоможе в цьому. Думаю, що до 2024 року є всі шанси запустити першу пускову ділянку... Зараз це не фантастика, якщо міська влада дійсно буде докладати зусиль", — резюмував заступник міністра.

Скандали довкола будівництва моста на Троєщину не вщухають - "Секретні матеріали"

Скандали довкола будівництва моста на Троєщину не вщухають - "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Наступна публікація