Заповіт матерів полеглих воїнів і схилені коліна на Майдані: "Хода нескорених" завершилася молитвою

Заповіт матерів полеглих воїнів і схилені коліна на Майдані: "Хода нескорених" завершилася молитвою

Акція приголомшила киян до сліз.

У Києві родичі, друзі та бойові побратими тих, хто боронив або ж нині боронить Україну, влашували по завершенні військового параду "Ходу нескорених" по Хрещатику. На обличчях цих людей не було святкового настрою, а в руках вони тримали фото тих, хто віддав життя в боях, зник безвісти або потрапив у полон до ворога, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Третій рік уже, ми їх не забуваємо. У нас багато зниклих безвісти, хлопці ще з Іловайська", - кажуть учасники ходи. Вони зізнаються, що для них свято тепер з гірким присмаком, бо тисячі патріотів щодня воюють за незалежність і проливають за неї свою кров.

Родичі, друзі та бойові побратими українських захисників влаштували у Києві "Ходу нескорених"

Родичі, друзі та бойові побратими українських захисників влаштували у Києві "Ходу нескорених"

"Ходою нескорених" прості кияни та гості святкувань були зворушені – людей зустрічали оплесками. Багатьом на очі наверталися сльози, а центром Києва лунало багатоголосе: "Героям слава!" і "Україна понад усе!". На Майдан Незалежності колона вийшла під гасла Революції Гідності: "Герої не вмирають!". Найважчий момент ходи – пісня "Плине кача". Під час неї чоловіки стають на коліна, а жінки – не стримують сліз. "Мій синок загинув на цій війні. Це великий смуток, який буде з нами до кінця життя. Я прошу людей, щоби про них пам'ятали. Доки про них пам'ятають, вони живі", - говорили матері.

Із Майдану учасники рушили під народні пісні. "Тим, хто нас чує. Ми серцями з Вами! Ми з вами!", - переказували вони вітання на передову. Хода закінчилася коло Михайлівського собору, бо поруч із бійцями на передовій були священники, а багатьох у найважчий момент рятувала молитва. Саме вона, сподіваються, допоможе бійцям якнайшвидше повернутися додому з перемогою.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація