Залежить від киян: Кличко розповів про можливість введення надзвичайного стану в столиці

Залежить від киян: Кличко розповів про можливість введення надзвичайного стану в столиці

Фото: УНІАН

Загострення ще можна уникнути.

У Києві можуть ввести надзвичайній стан у разі погіршення ситуації з поширенням нової коронавірусної інфекції COVID-19, але зараз вона контрольована.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час брифінгу.

За його словами, у разі стрімкого погіршення ситуації, "не буде іншого виходу", окрім як запровадити ще жорсткіші обмеження – максимально обмежувати пересування містом, закривати в’їзди та виїзди зі столиці. "Це все можливо", - додав Кличко.

"Але сьогодні багато чого залежить від киян. Якщо вони виконуватимуть правила обмежень, то загострення ситуації можна ще уникнути", - наголосив мер.

Він зазначив, що чимало європейський міст уже запровадили більш жорсткі заходи. Надзвичайний стан уже ввели Болгарія, Угорщина, Грузія. Це країни, де кількість хворих не перевищує рівень інфікування в Україні, відзначив Кличко. "Але повну заборону на переміщення вже запровадили Італія, Іспанія, Франція. Це країні, де зараз пік епідемії. Там визнають, що такі суворі обмеження треба було запроваджувати набагато раніше", - сказав мер.

"Ще раз хочу закликати мешканців столиці та країни: за можливістю залишайтеся вдома. Не наражайте на небезпеку себе і оточення", - наголосив Кличко.

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація