Закрите метро і наземний транспорт за перепустками: як Київ звикає до карантинного ритму через коронавірус

Закрите метро і наземний транспорт за перепустками: як Київ звикає до карантинного ритму через коронавірус

Фото: УНІАН

У Києві громадським транспортом можуть користуватися за перепустками, яких влада видала понад 225 тисяч.

Громадським транспортом столиці можуть скористатися лише медики, рятувальники, правоохоронці, комунальники, фармацевти, працівники крамниць і стратегічних підприємств. Київська влада видала понад 225 тисяч спецперепусток. Як Київ звикає до карантинного ритму - у сюжеті ТСН.19:30.

Впускають у трамвай по 10 людей, а також за наявності маски та спецперепустки. На маршруті спокійно, але геть інша ситуація на швидкісному трамваї: там сварки і штовханина.

Скористатися не своєю перепусткою практично не можливо. На кожному документі є мокра печатка на звороті, а також прізвище людини, яка отримала цей документ.

Із запровадженням перепусток громадський транспорт практично став спецранспортом. Тільки для лікарів, полісменів, аптекарів, співробітників стратегічних підприємств. Але враховано не всіх, переконана одна з жінок, яку не пустили в трамвай. Вона наглядає за 89-річною жінкою, яку забрати до себе не може. Каже, дзвонила в КМДА, але перепустки не отримала.

У схожу ситуацію потрапив Кирило Масленников, якому за дзвінком на гарячу лінію теж відмовили: "У КМДА мені сказали: "Ніхто не буде надавати перепустки робітникам патронажних служб. Навіть за наявності офіційних клопотань".

Лише за спецперепустками: як Київ звикає до карантинного ритму

Лише за спецперепустками: як Київ звикає до карантинного ритму

Ця відповідь здивувала керівника управління із соцзахисту одног з районів столиці. ТСН пояснили, що звертатися потрібно саме до них, як профільної установи.

"Орган соціального захисту збирає відповідні заяви на перепустки і надає замовлення через адміністрацію. Ми маємо змогу отримати їх для тих людей, які доглядають, які з певних причин живуть окремо", - пояснила начальниця управління праці та соціального захисту населення Печерської РДА Ольга Мозгова.

Лише в Печерському районі за сьогодні десяток подібних заяв, опрацювати які можуть за кілька днів. Загалом у столиці спеціальні перепустки на користування транспортом отримали понад 255 тисяч осіб. Діяти вони будуть щонайменше до 3 квітня. Усіх хто не має таких посвідок, столична влада просить на період карантину залишатися вдома.

Кореспондент ТСН Сергій Моргун.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація