Законопроєкт про столицю пройшов профільний комітет: що змінилося за майже шість місяців доопрацювань

Дата публікації
Перегляди
2487
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Законопроєкт про столицю пройшов профільний комітет: що змінилося за майже шість місяців доопрацювань

Фото: Київська міська рада

Документ отримав майже тисячу правок.

Законопроєкт про столицю перед другим читанням пройшов профільний комітет. Після кількагодинного обговорення депутати рекомендували його до остаточного ухвалення. Що змінилось за майже шість місяців доопрацювань – у сюжеті ТСН.19:30.

На початку засідання профільного комітету депутат Андрій Клочко попереджає: "Сьогодні буде достатньо довго і плідно".

У порядку денному стоїть законопроєкт про столицю. Очільник Києва Віталій Кличко просить із законом не квапитись. "Моя пропозиція – дочекатись рекомендації наших європейських партнерів. Потім від рекомендації венеційської комісії ради Європи розглянути цей важливий законопроект", - каже він.

За майже пів року після першого читання документ отримав майже тисячу правок і був майже геть перероблений.

Депутати рекомендували закон про столицю до остаточного ухвалення

Депутати рекомендували закон про столицю до остаточного ухвалення

Один з авторів закону депутат від "Слуги народу" Дмитро Гурін каже, що новий закон надасть столиці більше можливостей для самоврядування. "Посади голови КМДА і мера розділяються. Мер отримує всі виконавчі повноваження, які зараз у голови КМДА. Тобто мер починає дійсно реалізовувати проєкти в місті і його підпис стає головним", - пояснив нардеп.

Обраний голова отримує функції виконавчої влади, тобто ті функції, які зараз виконує призначений президентом голова Київської адміністрації. Міська рада контролює їх виконання. За свою роботу депутати будуть отримувати компенсацію. Їхня кількість скоротиться. Функції голови міськадміністрації зводяться до контролю над місцевою владою. У райони повертаються ради. Районні депутати за свою роботу грошей одержувати не будуть, натомість саме вони вирішуватимуть місцевий бюджет .

"Районні ради отримують виконком – виконавчий орган, який буде виконувати рішення. Його голова буде обиратись на відкритому конкурсі", - пояснив Дмитро Гурін.

Депутати з фракцій, що не входять до монобільшості законопроєкт розкритикували. Зокрема, що рада ще не затвердила остаточну редакцію змін до конституції. "Він запроваджує величезну кількість механізмів. Будувати новий закон про столицю в той момент, коли Верховна Рада, президент,ще не визначилися з новою логікою місцевого самоврядування, неможливо",- вважає нардеп з "Голосу" Андрій Осадчук.

Урешті депутати рекомендували закон про столицю до голосування в другому читанні. Коли він потрапить до зали, прогнозувати важко.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2487
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація