Захист від коронавірусу: для літаків з Китаю можуть відкрити окремий термінал, а лікарні готують закриті бокси

Захист від коронавірусу: для літаків з Китаю можуть відкрити окремий термінал, а лікарні готують закриті бокси

Архівне фото / Фото: УНІАН

ТСН дізналась, які засоби попередження розповсюдження вірусу вживають у столиці.

Аби зупинити поширення нового смертельного коронавірусу запроваджені зміни в авіасполученні з Україною. До 24 лютого компанія МАУ припиняє чартерні польоти до Китаю. Лише два порожніх літаки невдовзі полетять туди по українських туристів. Так само забере відпочивальників і не літатиме в Китай до березня авіакомпанія Sky Up. Сьогодні до Києва прибув рейс з південної частини Китаю, міста Санья, острів Хайнянь. В якому стані повернулися пасажири і як їх зустрічали в аеропорту Бориспіль, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Цей курортний острів полюбляють українські туристи. Там є підтверджений лабораторно випадок нового коронавірусу. Скільки інфікованих насправді, ніхто не знає. Першим на борт літака підіймається лікар-епідеміолог.

Пасажирам міряють температуру. Українці, не рахуючи дозаправлення, в повітрі провели понад 10 годин. Втомлені, на перевірку  реагують нервово. Один лікар-епідеміолог має перевірити температуру у 150 пасажирів. Поки він іде в хвіст, жоден з пасажирів не може його покинути.

Марія з родиною повертається з міста Санья - мали там роботу. Розповсюдженням вірусу нажахані. У Китаї намагалися вберегти себе і дитину. Майже не виходили на вулицю, вдягали маски та використовували дезінфекційні розчини.

Між країнами запровадили зміни в авіасполученні, аби зупинити поширення коронавірусу

Між країнами запровадили зміни в авіасполученні, аби зупинити поширення коронавірусу

Бортпровідниці, які прилетіли з Китаю, розповідають, що у готелях перевіряють усіх гостей, навіть якщо до кімнати повертаєшся після короткої відсутності.

"В готелі перевіряли щоранку, на сніданку там заміряли температуру. Якщо ми виходили-заходили, теж перевіряли", - розповідає екіпаж.

У літаку бортпровідниці кожні чотири години міняли рукавички і маски. Вже відомо, що авіакомпанія Sky Up припиняє пряме сполучення з Китаєм до кінця березня. Однак літаки найближчим часом повернуться по українських туристів. Так само МАУ не перевозитиме українців до Китаю до кінця лютого. Однак вивезе звідти відпочивальників. Прикордонна служба пропонує літаки прямим сполученням із Китаю приймати в законсервованому терміналі аеропорту.

"У разі необхідності ми будемо ініціювати перед аеропортом питання оформлення по прильоту прямих рейсів з Китаю у терміналі, який є законсервований, з метою недопущення контактування пасажирів з Китаю з рештою пасажирів", - кажуть прикордонники.

Прикордонники працюють у масках і гумових рукавичках. В аеропорту цілодобово чергує швидка, аби у разі підозри на коронавірус людину можна було оперативно відправити до лікарні.

Пасажирка рейсом із Шарджі поскаржилася на стан здоров'я представникам МОЗу, її доправили швидкою в лікарню. А інспектора, який оформлював цю пасажирку, було знято зі служби. У встановленому порядку її відправили до представника МОЗу. В Олександрівській лікарні готові закриті бокси для пацієнтів з підозрою на коронавірус.

Єдине, що можуть зробити медики наразі, - запобігти розповсюдженню вірусу, якщо його виявлять.

"Сюди заходить медперсонал, одягнений в захисний одяг, і захисний одяг він знімає при виході. Костюми можуть бути звичайні - це не такі костюми, як на лихоманку "ебола". Є респіратори, є одноразовий костюм", - пояснюють у лікарні.

Для хворих - лише лікування симптомів і підтримка легенів, які найбільше страждають при зараженні китайським коронавірусом.

Усі, хто прилітає з Китаю, мають бути пильними найближчі 14 днів - це інкубаційний період хвороби. Однак, за останніми даними, інфіковані можуть розповсюджувати вірус ще до появи симптомів.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Фото: ТСН.ua

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація