Загроза катастрофи: сумновідомий ТРЦ на Поштовій площі може обвалитися і зруйнувати станцію метро

Загроза катастрофи: сумновідомий ТРЦ на Поштовій площі може обвалитися і зруйнувати станцію метро

Фото: Костянтин Богатов / Facebook

Активісти закликають владу негайно втрутитись, щоб не сталося непоправного.

На шостий рік стояння недобудований торгово-розважальний комплекс на Поштовій площі почав помітно руйнуватися. Фахівці кажуть, що до цього призводить низка факторів, серед яких і поява велосипедно-пішохідного мосту неподалік, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Віталій Білецький – один із тих, хто охороняє археологічні розкопки на Поштовій площі від будівельників. Останні кілька місяців разом з однодумцями він спостерігає критичні процеси руйнування: "Після того, як почали бити перші палі вгорі під міст, рух площі став просто такий, ну, дуже жвавий. Конструкції поїхали". За його словами, проект торгівельного центру був недосконалим, бо інженери не запланували гідрозахисних комунікацій, тож будівництво регулярно підтоплювало. Тепер додався ще й тиск з напрямку Володимирського узвозу.

Будівництво ТРЦ біля метро "Поштова Площа" почало руйнуватись

Будівництво ТРЦ біля метро "Поштова Площа" почало руйнуватись

Роботи на площі почались у 2013 році. В цьому місці запропонували прорубати тунель та побудувати естакаду, тендер виграла компанія, наближена до родини Януковича, а в проект під виглядом реконструкції розв’язки вписали великий ТРЦ. Інвестором ще й досі виступає компанія "Хенсворд Україна”, яку пов’язують із керівником Державного управління справами часів президента-втікача Андрієм Кравцем. Наразі на об’єкт накладено арешт, уже два роки жодних робіт не ведеться, але інвестиційний договір досі не розірвано. Чому – питання риторичне. "Оце товариство Льовочкін-Кравець, котрі раніше займалися отакими проектами, зокрема Гостинний двір розваляли, тут таке от вирішити влаштувати, вони мають певні стосунки давні з Кличком особисто. Тут дружба накріплюється на матеріальні суперечності", - кажуть активісти.

На глибині кількох метрів були знайдені унікальні археологічні артефакти – велику садибу часів Середньовіччя, фрагменти дерев’яної вулиці середини XVII столітті тощо. Тоді ж виникла ідея замість ТРЦ  зробити великий музей, про це регулярно говорив мер Віталій Кличко. Археологічним дослідженням завадила небезпека від уже побудованих конструкцій, тепер археологи також закликають міську владу щось вдіяти. Адже зовсім поряд від аварійного ТРЦ розташована станція метро, і якщо споруда обвалиться, то вона обов’язково зачепить і станцію.

В адміністрації Києва на запит журналістів відповіли відпискою: чиновники стверджують, що інформація щодо неналежного виконання сторонами умов інвестиційного договору не надходила. Тим часом громадські організації, які охороняють Поштову площу, через інтернет оголосили збір коштів на добудову об’єкта. Вони мають готовий проект, а заміть ТРЦ планують відкрити музей.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Повʼязані теми:

Наступна публікація