Бурулькова загроза: центр Києва став небезпечною для пересування зоною

Дата публікації
Перегляди
1899
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Бурулькова загроза: центр Києва став небезпечною для пересування зоною

Фото: Reuters

Про швидке вирішення проблеми наразі не йдеться.

Погода під Новий рік підготувала для українців приховану загрозу у вигляді бурульок. Особливо обережними слід бути в містах, де тротуари вузенькі й іншого шляху, окрім як крокувати під балконами та покрівлею, немає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поки температура коливається від мінусової до плюсової, бурульки лише більшають, і будь-якої миті можуть упасти. "Дуже страшно", - зізнаються Женя та Ганна, які йдуть центром міста та щомиті дивляться вгору. Небезпечні ділянки намагаються якнайшвидше пробігти та готові стрибати вбік, якщо брила почне падати.

ТСН перевірила, чи прибирають власники будинків бурульки з дахів

ТСН перевірила, чи прибирають власники будинків бурульки з дахів

Комунальники попереджають про небезпеку, а іноді просто перекривають частину доріжок, як поблизу станції метро "Хрещатик". Там тепер натягнута стрічка з написом: "Увага, небезпечно для життя". Така сама заборона і на протилежному боці вулиці, тож де йти пішоходам, і як дістатися приміщень – незрозуміло. Марія та Олексій знаходять пояснення цим стрічкам – мовляв, легше їх почепити та зняти із себе відповідальність, аніж збивати висяки.

Свій автомобіль на тротуарі попід будинками паркує Григорій та сподівається, що після роботи сяде в цілу машину. "У нас впала у співробітника і побила машину дуже сильно", - каже він. Один із мерзляків, що лякає перехожих, висить на будівлі Міністерства юстиції – журналісти хочуть з’ясувати, чи плануються якісь дії щодо безпеки людей. Охоронці зв'язуються із завгоспом, спершу жінка обіцяє вийти, але згодом відмовляється – передумала.

Чому люди вимушені важити життям та майном у той час, як у минулі зими вже були загиблі від падіння крижин – йдемо питати в Київську міську раду. На стрісі КМДА, до речі, чисто. "За бурульки відповідальний кожний балансоутримувач будинку", - пояснює Петро Пантєлєєв. Заступник мера каже, що якщо крижані пацьорки самотужки не може прибрати господар – слід викликати надзвичайників. Недбалих карають  інспектори з благоустрою, котрих у Києві працює із сотню. "Відповідальність, у першу чергу, адміністративна. Штраф 2000 гривень", - пояснюють у мерії. І додають, що в разі, якщо ж брила впаде на людей – відповідальність для утримувача будинку стане вже кримінальною.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1899
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація