Загадкові написи на парканах: завдяки рекламі злочинці швидко збувають наркотики підліткам у Києві

Дата публікації
Перегляди
25к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загадкові написи на парканах: завдяки рекламі злочинці швидко збувають наркотики підліткам у Києві

Фото: ТСН

Ефективно протидіяти цьому явищу правоохоронці наразі не в силах.

Українські міста потопають у рекламі наркотичних засобів, котру малюють на будинках, парканах і навіть на порогах шкіл. Часто-густо дорослі просто проходять повз і не розуміють змісту оголошень, чого не скажеш про підлітків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Намальованих від руки оголошень по Києву сотні, якщо не тисячі. Нещодавно один із користувачів інтернету встиг сфотографувати, як уночі молодик "оновлював" фасад його будинку. Така реклама інколи завуальована: зі скороченими словами і на перший погляд непомітна. Однак завжди в пригоді тим, хто справді шукає небезпечних веселощів. Особливо пильними варто бути батькам підлітків, адже дуже часто дилери розміщують свої оголошення в тих місцях, де дітлахів найбільше – приміром, біля шкіл.

Будинки, паркани і школи: українські міста переповнені рекламою про продаж наркотиків

Будинки, паркани і школи: українські міста переповнені рекламою про продаж наркотиків

Що це дієво, журналісти переконалися під час спілкуванням з учнями однієї з таких шкіл. Підліток одразу назвав веб-адресу одного з сайтів, котру щодня бачить дорогою на навчання і додому. "Я цим не захоплююсь", - одразу уточнив він. Тож журналісти вирішили самі з’ясувати, як працює система, і виявилося, що отримати наркотики – справа кількох годин. Після листування в месенджері, коли визначено ціну та обсяги, можна забирати замовлення. Котре можна зробити в будь-якому віці, аби тільки вміти користуватися гаджетом і мати доступ до електронних грошей. Після сплати лишається тільки піти в зазначений час за вказаною адресою і забрати зі схованки, фото якої надсилають, свою покупку.

Законом передбачена кримінальна відповідальність для продавця та покупця – до 8 років за ґратами. Однак головна складність сучасних методів збуту через той-таки месенджер полягає у відсутності живого контакту, тому довести злочин непросто. Активісти часом самотужки борються з наркодилерами, просто замальовуючи їхню рекламу. Замість написів лишають прапори чи нові послання із закликами до добра. Але ніхто не дає гарантій, що реклама на цьому місці не з’явиться знову. Правоохоронці часом звітують про затримання того чи іншого графіті-дилера, влаштовуючи облави або роблячи контрольні закупи. Однак поки що, з огляду на кількість послань, про перемогу над явищем говорити не доводиться.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
25к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація