Забруднення повітря у Києві: кліматологи розказали, де найгірша ситуація

Забруднення повітря у Києві: кліматологи розказали, де найгірша ситуація

Фото: ТСН

Порівняно з попереднім тижнем, вміст забруднювальних речовин у повітрі міста знизився.

У повітрі Києва відзначено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій.

Де найбільш забруднене повітря, розповіли кліматологи, посилаючись на дані спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського з 25 по 31 серпня 2020 року.

Тож у повітрі столиці спостерігається перевищення таких речовин:

  • завислих речовин (пилу) – у 1,1-1,3 раза на площах Бессарабській, Перемоги, Деміївській та вулиці Каунаській;
  • діоксиду сірки – у 1,6-1,9 раза на площах Бессарабській, Перемоги та проспекті Перемоги;  у 1,0-1,5 раза ще на семи постах міста;
  • оксиду вуглецю – у 1,1 раза на проспекті Перемоги;
  • діоксиду азоту – у 4,4-5,4 раза  на  площах Перемоги і Бессарабській, проспекті Перемоги; у 3,7-3,9 раза – на вулицях Каунаській, Олександра Довженка, Семена Скляренка, Оболонському проспекті, Деміївській площі, бульварі Лесі Українки; у 1,7-3,5 раза  на усіх інших постах, за винятком проспекту Науки, 37,  де перевищень не спостерігалось;
  • формальдегіду – у 2,0-2,2 раза – на площах Бессарабській, Перемоги, вулиці Довженка; у 1,2-1,9 раза – на усіх інших постах міста, за винятком проспекту Науки.

Всього на 15 стаціонарних постах обсерваторії  з 25 по 31 серпня 2020 року було відібрано та проаналізовано 1 544 проби атмосферного повітря.

Загалом, порівняно з попереднім тижнем, вміст забруднювальних речовин у повітрі міста знизився. Цьому сприяв циклонічний характер погоди з посиленням швидкості вітру, зниженням температури повітря та випадінням опадів.

Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні, метеорологічні умови сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Нагадаємо, ніч проти 1 вересня у Києві видалася найтеплішою за останні 140 років. Так, температура повітря в столиці трималася на позначці +21,9°С. Найвищою влітку була температура 20 серпня. Тоді стовпчики термометрів сягнули позначки у понад +30°С. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація