Забруднене повітря з Чорнобиля потрапить до Києва й області: фахівці розповіли, чи загрожує воно здоров’ю

Забруднене повітря з Чорнобиля потрапить до Києва й області: фахівці розповіли, чи загрожує воно здоров’ю

Фото: NASA

Концентрація радіоцезія є нижчою від допустимого рівня.

Повітря, забруднене пожежами в Чорнобильській зоні, в п'ятницю, 10 квітня, потрапить до Києва, але небезпеки здоров'ю не становить.

Про це повідомили у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

"Забруднене атмосферне повітря, зумовлене пожежами в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, у п'ятницю потрапить до Києва, проте прогнозована концентрація радіоактивного цезію-137 у столиці очікується нижче небезпечної для здоров'я і життя людини в 100 і більше разів", - йдеться у повідомленні.

За даними фахівців, траєкторії руху потенційно забруднених повітряних мас будуть проходити через Іванківський, Бородянський та Вишгородський райони Київської області, а також місто Київ.

"Прогнозовані концентрації Cs-137 у приземному шарі повітря Києва можуть сягати декількох мБк/куб. м. Ці концентрації не становлять загрози життю та здоров’ю населення та є у 100 і більше разів нижчими від допустимого рівня, встановленого НРБУ-97, який дорівнює 800 мБк/куб. м", - додали у центрі.

Як зазначили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження, пожежі зафіксовані на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.

"Рівні потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання за даними пунктів АСКРС в районі пожежі та на радіаційно-небезпечних об’єктах (проммайданчик ДСП "ЧАЕС", ПЗРВ "Буряківка", КВ "Вектор") істотно не змінилися, коливання поточних значень перебувають у звичних для кожного пункту межах. Контрольні рівні потужності еквівалентної дози не перевищені", - запевнили в агентстві.

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація