За загубленного хлопчика покарали маму, а винен був тато: на дії поліції відреагувала омбудсмен

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За загубленного хлопчика покарали маму, а винен був тато: на дії поліції відреагувала омбудсмен

Поліція Києва / Facebook

Денісова нагадала, що на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

На резонансний випадок у Києві, коли поліція склала адміністративний протокол на маму 8-річного хлопчика, який, перебуваючи разом з батьком удома, сам вийшов квартири, відреагувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

Омбудсмен нагадала, що за законодавством мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою (стаття 141 Сімейного кодексу України).

Про це вона написала у Facebook.

"Крім того, на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини (стаття 12 Закону України "Про охорону дитинства")", - додала вона.

Денісова звернулася до заступника голови Національної поліції – начальника Головного управління Національної поліції у Києві Андрія Крищенка з вимогою об’єктивно визначати суб’єкт адміністративного правопорушення під час складання адміністративного протоколу за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей).

Людмила Денісова / Facebook

"Сподіваюся, що цей прикрий випадок стане наукою як для батьків, так і для правоохоронців", - підсумувала вона.

Нагадаємо, на днях поліцейські виявили хлопчика, який блукав один, на станції метро "Дорогожичі". Після розмови з дитиною вони з’ясували, що він шукає свою маму. Жінка залишила сина з батьком і молодшою донькою вдома, а сама пішла у справах. Хлопчик сам вийшов з квартири та пішов її шукати. Коли батьків знайшли,  покарали за неналежний догляд за дитиною саме маму, а не батька, разом з яким залишався хлопчик. 

Новини України: 8-річний хлопчик блукав вестибюлем однієї зі станцій столичного метро

Новини України: 8-річний хлопчик блукав вестибюлем однієї зі станцій столичного метро

 

Наступна публікація