"За 11 років роботи ця зима – найважча" – комунальники про снігопади у Києві

"За 11 років роботи ця зима – найважча" – комунальники про снігопади у Києві

Фото: Комунальна корпорація "Київавтодор"

 84 мільйони тонн снігу вкрило столицю минулого тижня.

За останні 11 років цьогорічна зима у Києві найважча для комунальників. 84 мільйони тонн снігу вкрило столицю минулого тижня. Такі дані наводять аналітики. Востаннє подібну кількість фіксували ще у 2013 році, коли Київ буквально зупинився через неприбрані дороги.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

"Нині 10 градусів морозу і це сприймається вже як щось надзвичайне. Бо минуле сторіччя поступово зменшувало температури. На двох цифрах це легко простежити. 1997 року – майже плюс вісім. І під мінус 30 у 1911! Це найтепліший і найхолодніший дні 15 лютого! Ну а снігопадів найближчих декілька днів не передбачається. Тож у нас є декілька днів фори", - розповідає кореспондент "Сніданку" Антон Ночвін.

Цього ж року ситуація на дорогах не була такою критичною, чого не скажеш про ситуацію у подвір'ях будинків.

Пані Олена – одна зі столичних двірників – говорить, що за її 11 років роботи ця зима – найважча.

"Виходим о четвертій ранку – до 12, до часу. Тоді трошки пообідали, і знову виходимо, і знову працюємо", - каже вона.

Щодня лопатою доводиться відкидати сотні кілограмів снігу. Аби повністю прибрати двір, знадобилося близько тижня.

Пані Олена зізнається, без її колеги Павла – нічого б не вийшло. Адже там, де немає змоги кидати руками, допомагає трактор. Але і він інколи безсилий.

"Складно. Через машини це складно", - каже Павло.

Тож більшість снігу все одно доводиться кидати руками. Комунальники говорять, за нормою, один двірник має прибирати більше як три тисячі квадратних метрів. Це майже половина головної футбольної арени країни – стадіону "Олімпійський".

"Звичайно велике навантаження на людей. Повинні розуміти, що техніка не завжди заїжджає у всі місця, і там, де вона не заїжджає, це виконують люди руками", - каже заступник директора Керівної компанії з обслуговування житлового фонду Києва Роман Кашевський.

У соціальних мережах думки користувачів з цього приводу розділилися. Одні невдоволені погано прибраними тротуарами. Інші беруть лопати та йдуть на двір прибирати сніг самотужки. І таких ентузіастів стає все більше. Як доказ - нині знайти лопату для прибирання снігу дедалі складніше, а в будівельних супермаркетах за ними цілі черги.

Нагадаємо, у Києві станом на ранок понеділка, 15 лютого, спостерігаються суттєві затори. Рух ускладнено на багатьох напрямках. Погодні умови все ж даються взнаки.  

На що чекати від погоди сьогодні та найближчими днями та як боротися із заметами

На що чекати від погоди сьогодні та найближчими днями та як боротися із заметами

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація