З лопатами на цвинтар: мер міста під Києвом розповів, як треба карати порушників карантину

З лопатами на цвинтар: мер міста під Києвом розповів, як треба карати порушників карантину

Ілюстрація / Фото: УНІАН

Михайло Нестяжук вважає, що штрафи не є ефективним методом.

Місцева влада Фастова, у Київській області, вважає, що порушників запровадженого карантину у зв'язку з поширення нового типу коронавірусу COVID-19 було б ефективніше відправляти на кладовище копати могили.

Відповідну пропозицію повідомив мер міста Михайло Нетяжук на своїй сторінці у Facebook.

На його думку, залучення до цього процесу могло би бути хорошою виховною функцією. Він, зокрема, розповів, що днями був присутній на похороні місцевої мешканки, яка померла від коронавірусу. Зі слів рідних померлої, COVID-19 забрав життя жінки менш як за 10 днів. А повертаючись з кладовища, мер каже, що побачив, як чимало людей порушують правила карантину.

"Чомусь подумалося, що порушників більш доцільним було б мабуть не штрафувати (їх гроші, насправді, міському бюджету не потрібні), а примушувати відпрацьовувати на копанні могил. Це було б більш переконливим", - наголосив міський голова Фастова.

Нетяжук наголосив, що такі заходи покарання не передбачені чинним законодавством, тому влада буде штрафувати порушників карантину та посилить контроль за його дотриманням.

"Хто не дотримується вимог - жорстко каратиметься. І потім не ображайтесь. Через одного байдужого не повинні ризикувати всі", - попередив міський голова.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація