Ялинкові базари: чи легально продають новорічні дерева в Україні

Ялинкові базари: чи легально продають новорічні дерева в Україні

Держекоінспекція у всій Україні проводить перевірку ялинкових базарів, на яких уже зафіксували відсутність накладних, штрихкодів на деревах чи ідентифікаційного номера в системі.

В Україні новорічні дерева у продажі з'явилися менш ніж тиждень тому, а Держекоінспекція вже фіксує порушення по всій країні. Чипів на деревцях або взагалі немає, або вони є, але фальшиві. А подекуди правопорушень назбирали навіть на кримінальну справу.

Про це йдеться 23 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Щойно інспектори навідалися на один із ялинкових базарів у Києві, як від продавців не лишилося й сліду. Тут сотні новорічних дерев, і всі вони без спеціальних наліпок. Згодом з'явився чоловік на ім'я Еміль, який представився охоронцем і сказав, що чипи є, але в кишені. Їх не клеять, щоби не розмокли. За його словами, продавець нібито щойно відійшов. Інспектори вивчали документи і чекали на поліцію.

На іншому ялинковому базарі на ялинках бирки є, але це ще не гарантує їхню легальність, пояснюють у Держекоінспекції. Перевірити, чи не виручите браконьєрів, коли купуєте ялинку, можна за декілька секунд.

Тим часом минуло кілька годин, але на виклик поліція так і не приїхала. Інспектори за цей час з'ясували, що чипи фальшиві. Жодного з них у реєстрі немає. Документи ж передали тільки на три сотні сосен. Та й їхня законність викликає запитання, а про ялинки узагалі жодної згадки.

На представників продавця склали адмінпротокол, який передадуть до суду. Іще окремо порахують збиток державі. Це 170 гривень за кожне незаконно зрубане дерево. І вже тоді справа з адміністративної може стати кримінальною. Бо, кажуть, що це буде значна сума. Торік, наприклад, таких збитків державі нарахували на понад 700 тисяч гривень.

Ялинка в законі: чи легально продають новорічні дерева в Україні

Ялинка в законі: чи легально продають новорічні дерева в Україні

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація