Ялинки в Києві обробляють розчином із неприємним запахом: навіщо це роблять

Ялинки в Києві обробляють розчином із неприємним запахом: навіщо це роблять

Фото: pixabay.com

За незаконну вирубку хвойних дерев передбачена й адміністративна, і кримінальна відповідальність.

У Києві перед новорічними святами комунальники почали наносити на ялинки спеціальні речовини, які у разі незаконної вирубки дерева дають у теплому приміщенні неприємний запах. Також святкові дерева фарбують спеціальною сумішшю. Така обробка дерев не є небезпечною для людей.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Як зазначається, кампанію із запобігання незаконних рубок хвойних дерев комунальники почали у лісових масивах, парках і скверах міста. Там вони обробляють дерева розчином, який має неприємний запах, і фарбують їх клеєво-крейдяною сумішшю, котра лишає на рослинах "брудне" забарвлення. Такі заходи є цілком безпечними, але допоможуть зменшити крадіжки ялинок.

"Репеленти для обробки рослин є безпечними, але розкриваються неприємним запахом у теплому приміщенні. На оброблених у парках та скверах деревах є відповідні оголошення", – сказав генеральний директор КО "Київзеленбуд" Олексій Король.

Окрім нанесення спеціальних речовин, комунальники беруть під посилену охорону молоді хвойні насадженнями. Вони, як кажуть фахівці, найчастіше страждають від вандалів у період новорічних свят. 

"Перший важливий захід – це проведення спільних рейдів та патрулювання із залученням працівників державної екологічної інспекції та патрульної поліції", – повідомив в. о. начальника Управління екології та природних ресурсів Олександр Савченко.

У КМДА нагадали, що за незаконну вирубку хвойних дерев передбачений штраф від 510 до 5100 гривень. Також за незаконну вирубку зелених насаджень на території лісів передбачена кримінальна відповідальність і це вже від 17000 до 25500 гривень або арешт до шести місяців.

Переконатися у легальності ялинки перед купівлею можна за посиланням. У сервісі необхідно ввести номер бирки чи клейкої стрічки, які мають бути обов’язково присутні на кожній легально заготовленій ялинці, й отримуєте інформацію про ваше новорічне деревце.

Дізнатися інформацію про пункти продажу легальних ялинок можна за посиланням.

Нагадаємо, в кожній області України на підприємствах Держлісагентства створено мережу плантацій для вирощування новорічних дерев. Загалом на плантаціях зростає 13 мільйонів новорічних ялинок, з яких стандартного розміру для реалізації досягли 2,5 мільйона. 

Ялинкові ярмарки: яка мінімальна вартість новорічного дерева

Ялинкові ярмарки: яка мінімальна вартість новорічного дерева

Повʼязані теми:

Наступна публікація