"Якщо знайдете, подзвоніть": киянка розповіла про крадіжку телефона, який поліція відмовлялася шукати

"Якщо знайдете, подзвоніть": киянка розповіла про крадіжку телефона, який поліція відмовлялася шукати

Ілюстрація / Фото: unsplash.com

Дівчина знала, де перебував її телефон, але не могла його повернути.

У киянки Ольги минулого тижня у торговельному центрі зловмисники поцупили телефон. Його зникнення помітила, коли у навушниках зник звук. Два дні дівчина бачила на мапі його локацію, утім затримати грабіжника правоохоронці не змогли через те, що заява про крадіжку не була офіційно зареєстрована.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Поки я знімала куртку і одягала пальто хтось начебто проходив повз і забрав телефон. Побігла до охоронця, єдине, що сказав: "Дівчино, одягніть маску", - пригадує потерпіла Ольга.

Подивитись відео з камер, каже Ольга, їй не дозволили, і вона викликала поліцейських. Ті порадили написати заяву про крадіжку, та чекати поки її зареєструють, і визначать слідчого. Але у цей час потерпіла бачила в реальному часі у програмі для відстежування, як її телефон їде в інший кінець Києва.

"Він то зникав, то з'являвся. Правоохоронці бачили, де перебуває мій телефон, але оскільки я ще не написала заяву, ми подивилися, де він і на тому все", - зазначає дівчина.

Наступного дня її телефон був онлайн біля ломбарду поблизу ринку на лівому березі столиці. Ольга зателефонувала до поліції з проханням поїхати туди, але їй відмовили, посилаючись на те, що немає транспорту, і сказали: "Якщо хочете шукайте сама телефон якщо знайдете, подзвоніть".

Врешті вона вмовила поліцейського і вони поїхали туди на таксі, але марно, бо його не було на вітрині у ломбарді. А для обшуку потрібен дозвіл суду.

"Вони перевірили наявність на вітринах цього телефону, поспілкувалися з продавцями. Вони повідомили, що у них немає такого телефону, правоохоронець повідомив продавцю, щоб той звернувся до поліції", - розповідає Діана Шутько, речниця поліції Оболонського району Києва.

Нині Ользі досі не знайшли телефон, але під час інтерв'ю з ТСН їй кілька разів надійшло СМС про спробу зламати акаунт і розблокувати гаджет.

Тим часом приватний детектив Руслан Болгов стверджує, що правоохоронці могли відшукати техніку та затримати крадія у перші два дні після злочину, коли телефон ще був онлайн.

"Поліція зобов'язана вам піти на зустріч, поїхати і забрати гаджет. Зробити все можливе для того, щоб затримати правопорушником, який заволодів вашим засобом", - зауважує Руслан Болгов.

На випадок надзвичайної ситуації фахівець радить усім користувачам увімкнути резервне копіювання усіх даних на віддалене сховище так звану "хмару". Крім того, він рекомендує встановити надійні паролі на гаджет і застосунки, особливо на банківські.

А також слід увімкнути відстеження телефону, щоб у разі втрати або крадіжки, бачити де він. Якщо у вас викрали пристрій, окрім виклику поліції треба, заблокувати сім-карту, відв'язати всі банківські картки від пристрою і вийти у соціальних мережах з акаунту зі всіх пристроїв.

У жительки Києва вкрали телефон у торгівельному центрі

У жительки Києва вкрали телефон у торгівельному центрі

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація