Який район Києва визнали найкомфортнішим для життя: оприлюднено рейтинг (інфографіка)

Який район Києва визнали найкомфортнішим для життя: оприлюднено рейтинг (інфографіка)

Фото: unsplash.com

Кияни оцінювали свої райони за критеріями безпеки, чистоти, інфраструктури, транспорту та якості життя.

Дніпровський район визнали найкомфортнішим для життя. Торік він був п'ятим у рейтингу. Улюбленим серед орендарів став Печерськ, а для велосипедистів та автолюбителів рекомендують Деснянський район. 61% мешканців столиці живуть у будинках вторинного ринку.

Про це свідчить опитування, яке проводило OLX Нерухомість.

Опитування проводили серед 8 тисяч киян. Вони оцінювали свої райони за критеріями безпеки, чистоти, інфраструктури, транспорту та якості життя.

Рейтинг районів

Оприлюднено рейтинг районів Києва за 5-бальною шкалою: 

  • Дніпровський — 3,1;
  • Дарницький — 3,08;
  • Подільський — 3,07;
  • Голосіївський — 3,064;
  • Солом'янський — 3,061;
  • Оболонський — 3,061;
  • Печерський — 3,04;
  • Деснянський — 3,03;
  • Святошинський — 3,02;
  • Шевченківський — 3,01.

У яких будинках живуть кияни?

Опитування показало, що 61% мешканців столиці живуть у старих будинках — сталінках, хрущовках чи чешках. Водночас найбільше мають власне житло чи винаймають такі домівки у Солом’янському (70%) та Дніпровському (67%) районах. 

Ще 26% киян зазначили, що обрали для проживання новобудови. Водночас найчастіше жителі столиці надають перевагу Голосіївському (35%), та Дарницькому (33%) районам. 

Решта 13% містян надали перевагу приватному сектору, зокрема у Святошинському районі та Голосіївському.

У будинках житлового фонду до 2011 року мешкають 40% орендарів і 60% власників квартир. А от у новобудовах розподіл перекошується у бік власників — їх там 66%, а тих, хто винаймає житло — 34%. До речі, орендують житло найбільше у Печерському районі, а мають своє помешкання — у Деснянському.

Де найбезпечніше

Найбезпечнішим районом міста назвали Печерський (3,05 бала з 5). Його жителі задоволені тим, що за термінової потреби відповідні служби (швидка допомога, поліція, служба надзвичайних ситуацій тощо) оперативно реагують і приходять на виклик. Поділ за безпекою оцінили у 2,98 і відзначили, що тут не страшно ходити вночі. Найменш безпечними визнали Солом’янський (2,81 бала з 5) і Деснянський (2,76 бала з 5). Його жителі найчастіше чули про злочинність або стикались із нею.

Респондентам також запропонували дати оцінку дотриманню карантинних вимог у їхній місцевості. Прикладом для інших назвали Дніпровський (3,33 бали) та Голосіївський (3,32 бала). Жителі цих районів найвище оцінили те, як під час обмежень заклади харчування дотримувались рекомендованих графіків роботи, а громадські місця забезпечували дотримання дистанції та надавали антисептики та маски. А от Деснянському та Оболонському районам поставили найнижчі бали — 3,13 та 3,11.

Найчистіший район

Найчистішими для киян є Голосіївський та Дніпровський райони (2,95 та 2,9 бала з 5 відповідно). Жителів цих місцевостей найбільше тішать чисте повітря та водойми. А от Солом’янку та Шевченківський за чистотою оцінюють найнижче — їм дали по 2,7 бала. Мешканці цих центральних регіонів столиці найбільш не згодні з твердженням, що їх місцевість чиста, а також розчаровані брудним повітрям та засміченими водоймами. 

Де найкраща інфраструктура

Сходити у магазин, в салон краси чи зводити дитину на гурток? Найкращі умови для цього у жителів Солом’янки та Оболоні, адже їхню інфраструктуру оцінили найвище (3,59 та 3,55 бала). Зокрема, у першому районі дуже цінують наявність парків і зелених зон, а у другому — що у пішій доступності достатньо продуктових і господарських магазинів, ринків і торгових центрів. Жителі ж Голосіївського району віддали йому передостанню позицію за інфраструктурою (3,3 бала), і зазначають, що останнім часом найбільше їм не вистачає місць для культурного дозвілля (раніше на ВДНХ можна було відвідувати фестивалі та виставки). Печерськ оцінили найнижче (3,25 бала і відмітили, що тут немає де займатися спортом.

Зручне транспортне забезпечення

Де можна легко дістатися дому у пізню годину, а транспортного забезпечення достатньо і воно зручне? Кияни стверджують, що перш за все у Дніпровському та Оболонському районах — їм  дали 2,89 та 2,87 бала. А Печерськ і Поділ навпаки не дуже дружать із транспортом — жителі оцінили їх у 2,73 та 2,69 бала. Зокрема містяни обох регіонів столиці діляться, що часто потрапляють у затори, на Печерську ще й відзначають проблеми з паркувальними місцями. До речі, Печерським районом рекомендують пересуватися лише громадським транспортом, якщо є така можливість. А Деснянський район назвали найкращим для автомобілістів та велосипедистів.  

Де найліпша ситуація із якістю життя

Результати опитування свідчать, що найліпша ситуація із якістю життя на Солом’янці (3,21 бала) та Дарниці (3,2 бала). Жителі цих місцевостей дуже задоволені своїми стосунками із сусідами. До речі, у Дарницькому районі ще й високо оцінюють наявність великого вибору житла під будь-які потреби, а у Солом'янському  — оптимальне співвідношення ціна/якість на нього. Населення Голосіївського та Шевченківського районів дають їм оцінку в 3,12 та 3,08 бала відповідно. В обох випадках кияни не задоволені цінами на оренду житла та його якістю. 

Нагадаємо, дорожники продовжують капітальні ремонти у багатьох районах столиці. Капітальні ремонти доріг тривають від Троєщини до Святошина.

Повʼязані теми:

Наступна публікація