Як відрізнити коронавірус від ГРВІ та грипу: київська лікарка поділилася спостереженнями

Як відрізнити коронавірус від ГРВІ та грипу: київська лікарка поділилася спостереженнями

Фото: unsplash.com

У разі COVID-19 є характерні ознаки - це втрата нюху, яку дуже багато хто відзначає, а також кишкові розлади.

Уся група вірусних респіраторних захворювань досить схожа за клінічним проявами. Тому і грип, і ГРВІ, і COVID-19 мають подібні симптоми. І починаються вони схоже, але у COVID-19 набагато більший, тривалий інкубаційний період, тому що у звичних нам ГРВІ, грипу близько чотирьох годин достатньо, щоб ми захворіли.

Про це ТСН.ua розповіла лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

"Як ми знаємо, COVID-19 може проявитися протягом 14 днів. Це викликає певні складнощі в діагностиці та в ізоляції контактних людей. Але по клініці - дуже схожі захворювання. І, дійсно, потрібно лабораторне підтвердження, аби зрозуміти, що саме у людини, коли вона має такі симптоми", - наголосила вона.

Як зазначила епідеміологиня, єдине, у разі інфікування коронавірусом є характерні ознаки - це втрата нюху, яку дуже багато хто відзначає, це також кишкові розлади.

"Але у будь-якому разі COVID-19 складно диференціювати без лабораторного підтвердження", - підсумувала Сояк.

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський розказав, скільки днів в середньому хворіють на COVID-19.

Повʼязані теми:

Наступна публікація