Як у новорічну ніч швидко та безпечно доїхати додому. Пояснюємо на гіфках з фільму "Сам удома" Партнерський Матеріал

Як у новорічну ніч швидко та безпечно доїхати додому. Пояснюємо на гіфках з фільму "Сам удома"

Фото: Time

Нижче — п'ять простих порад, які вам точно допоможуть.

Новорічні свята - це одні з найвеселіших і радісних днів у році. Коли мільйони людей виходять на вулицю, щоб приєднатися до друзів і сім'ї та відсвяткувати Новий рік, важливо підготуватися до приємної і, що важливо, безпечної поїздки заздалегідь.

Щоб у переддень Нового року дістатися додому вчасно і без проблем, незалежно від того, вирішили ви самі бути за кермом, чи поїхати в Uber, чи ж громадським транспортом, ось п'ять простих порад, які вам точно допоможуть.

Виберіть відповідального водія. Якщо ви, ваші друзі або родина поїхали власним авто, від самого початку вирішіть, хто пожертвує собою і не питиме взагалі. Дослідження показують, що ризик нещасного випадку збільшується втричі, незалежно від кількості випитого алкоголю.

Скажіть "НІ" Facebook/Instagram під час водіння. Напередодні Нового року всі публікують в соцмережах фото і відео, роблять мільйони дзвінків та надсилають купу повідомлень. Не робіть цього, коли перебуваєте за кермом - у вас буде достатньо часу, щоб перевірити свій телефон, коли ви безпечно дістанетеся місця призначення. Експерти кажуть, що 10% летальних автомобільних аварій спричинені тим, що водій відволікся.

Перевірте заздалегідь розклад громадського транспорту. Якщо ви плануєте скористатися метро чи автобусом, ознайомтеся зі спеціальним розкладом у новорічну ніч, перш ніж вийти з дому, наприклад, на сайтах Київпастранс та Київського метрополітену. Не здійснюйте поїздки наодинці, особливо якщо вже занадто пізно. Зазвичай в новорічну ніч метро і наземний транспорт працюють довше (метро до 3 години ночі).

Замовте поїздку через додаток. Технології роблять наші поїздки безпечнішими. Незалежно від того, вибрали ви звичайне таксі чи Uber, безпечніше замовити поїздку через додаток. Якщо ви використовуєте Uber, корисно знати, що всі водії-партнери проходять відбір, як почати роботу на платформі, а поїздки відстежуються за допомогою GPS, що означає, що вас завжди можна знайти на мапі. До того ж просто в додатку можна поділитися поїздкою зі своєю сім'єю чи друзями, щоб вони могли відстежувати ваш маршрут. Ба більше, можна зателефонувати за номером 102 просто з додатку, якщо буде потреба.

Уникайте пікових годин і не чекайте на вулиці. Якщо ви замовляєте таксі, намагайтеся уникати поїздок у час пік, надто, якщо хочете знайти машину протягом декількох хвилин. А якщо вам потрібно почекати, залишайтеся всередині приміщення до прибуття водія – додаток сповістить вас. Наприклад, згідно зі статистикою, у Києві найбільш пікові години від 18:00 до 23:00 31 грудня, а в новорічну ніч – від 01:00 до 4 години ранку. Це час, коли тарифи вищі через високий попит. Тому радимо вийти трохи раніше чи трохи пізніше. Інша справа, коли поспішаєте, а ціна все ще висока. Тоді можна розділити вартість поїздки з друзями просто в додатку, якщо користуєтеся Uber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація