Скільки днів хворіють на коронавірус: лікар-інфекціоніст поділився спостереженнями

Скільки днів хворіють на коронавірус: лікар-інфекціоніст поділився спостереженнями

Фото: pixabay.com

Євген Дубровський наголошує, що імунітет у кожного різний, тому хтось впорається з вірусом швидше, хтось повільніше

У разі коронавірусу все практично аналогічно з іншими ГРВІ: хворіємо до 5-6 днів. Більшість за цей час вдало одужує.

Про це написав лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у Facebook.

"Це 80-90% пацієнтів, за статистичними даними всіх провідних країн світу, і нашими спостереженнями в тому числі", - уточнює лікар.

Інфекціоніст все ж зауважує, що близько 10-20% не одужує швидко, оскільки імунітет ослаблений з різних причин або станів, через хронічні хвороби.

"Подібна ситуація спостерігається у випадку багатьох захворювань, не тільки під час COVID. У такому разі, слід звернутися до лікаря повторно, обстежитися, лікуватися комплексно. Тому що є висока ймовірність приєднання бактеріальних ускладнень. За необхідності, лікар направить в стаціонар", - наголошує він.

"Так, у разі COVID-19 є особливості. Є багато моментів, на які дослідники ще не дали вичерпних відповідей. Ми спостерігаємо у деяких  пацієнтів затяжний період, коли температура вище 37 С тримається і тиждень, і два. Хоча інші скарги відсутні. Це, швидше за все, пов'язано з особливостями імунної відповіді, тому що SARS-COV-2 намагається ухилитися від дії захисних імунних клітин, впливає опосередковано на противірусну відповідь імунної системи і пригнічує дію інтерферону. Тому, організму потрібно більше часу і інші додаткові механізми захисту, щоб повністю нейтралізувати вірус", - пише Дубровський.

Лікар-інфекціоніст наголошує, що імунітет у кожного різний, тому хтось впорається з вірусом швидше, хтось повільніше.

 

Температура и ☣ Covid-19. В чем причина недоразумения❓ ℹ Температура - один из первых неспецифических факторов защиты...

Опубліковано Лікаром Дубровським Середа, 16 вересня 2020 р.

Раніше Дубровський пояснював, що імунітет, який формується у разі перенесення коронавірусної інфекції, є стійким та ефективним. Антитіла до COVID-19 зберігаються упродовж п'яти місяців після хвороби. 

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Наступна публікація