Як поєднати 1 вересня та Covid-19: київський лікар-інфекціоніст дав поради батькам

Як поєднати 1 вересня та Covid-19: київський лікар-інфекціоніст дав поради батькам

Фото: unsplash.com

Євген Дубровський переконаний, що коронавірус є небезпечним лише для чітко окреслених груп ризику.

Численні статистичні дані з усього світу дають право стверджувати, що Covid-19 не є серйозною загрозою для дітей. Ця нова та досі до кінця не вивчена зараза пощадила дитяче населення та не робить для них серйозних проблем. Так, діти хворіють. Але в переважній більшості дуже легко, багато хто взагалі непомітно.

Якщо вірити статистичним даним, в Києві не померла жодна дитина від коронавірусної хвороби.

Про це повідомив інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у Facebook.

"…Хочемо ми це сприймати чи ні – діти все рівно будуть хворіти та нести заразу додому. Так було завжди – кожного року ми спостерігали сезонні спалахи респіраторних захворювань в шкільних колективах, і Covid-19 точно не буде виключенням. Проте, не все так погано", - зазначає Дубровський.

Інфекціоніст наголошує, що Covid-19, попри офіційне визначення як особливо небезпечне захворювання, на практиці таким не виявися.

"Коронавірус є небезпечним лише для чітко окреслених груп ризику. Тому прості правила спасають життя проблемним пацієнтам та запобігають масовому психозу у всіх інших – своєчасна госпіталізація тяжких хворих, адекватне ведення неважких пацієнтів, соціальна відповідальність перед іншими та запобігання зараження оточуючих", -  зазначив лікар.

На думку інфекціоніста, заходи, які вводить міністерство для запобігання поширенню хвороби в шкільних стінах досить адекватні та обґрунтовані.

"Навчання старшокласників в одному класі, провітрювання після кожного уроку, зменшення змішування потоків дітей, відмова від загальної їдальні (централізоване забезпечення обідами, одноразовий посуд і т.п.), перевірка температури дітей та викладачів перед початком занять мають запобігти масовим спалахам захворювання в школах. Про маски та їх ефективність, правда, краще промовчу. Вже набридло повторювати одне і те саме... Нехай забезпечать спочатку школу масками, перед тим як виставляти претензії батькам", - каже він.

Дубровський зазначив, що для дітей, які мають проблеми зі здоров’ям і попадають в високі групи ризику, створена достойна альтернатива – дистанційне навчання. Це не повинно і не має стосуватись всіх учнів, але для певної групи це є хорошим варіантом у даній ситуації.

"Всім нам потрібно зрозуміти свою відповідальність перед оточуючими. Закінчились ті часи, коли діти з соплями, з кашлем, чханням, з температурою все рівно йшли до школи, щоб потім заразити півкласу… Аналогічно це стосується викладачів та інший персонал освітніх закладів. Роботодавці мають розуміти це та не спонукати батьків або персонал робити такі злочини. Маємо надію, що перше вересня так і залишиться для нас Днем радості та гарних емоцій. Ніякі виклики сучасності не зіпсують нам святкового настрою, а тверезе бачення дійсності не дадуть поховати навчальний процес", - резюмує лікар.

 

Перше вересня і ☣ Covid-19… Як поєднувати❓ Перше вересня… Смішні малюки, які ще вчора бігали по вулиці з іграшками,...

Опубліковано Лікаром Дубровським Субота, 29 серпня 2020 р.

Нагадаємо, 1 вересня, яке традиційно є Днем знань, відбудеться без загальної лінійки. Класи святкуватимуть його окремо. Кожний ранок у школярів буде починатися з вимірювання температури учням та працівникам і продовжуватися п'ятихвилинками здоров’я. Змінені графіки приходу дітей до школи, відкриті додаткові входи, розроблені напрямки руху та збільшений час на перерви між уроками, щоб учні різних класів не контактували один з одним. За кожним класом закріплений певний кабінет – тож тепер учні середньої й старшої школи не переходитимуть із класу в клас, а до них приходитимуть вчителі.

1 вересня: як українські школи готуються до навчального року в умовах пандемії

1 вересня: як українські школи готуються до навчального року в умовах пандемії

Раніше міністр охорони здоров'я Степанов заявив, що МОЗ рекомендує навчальним закладам за можливості максимально проводити навчання на відкритому повітрі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація