Як не потрапити на гачок забудовників-шахраїв. Поради експертів

Як не потрапити на гачок забудовників-шахраїв. Поради експертів

Фото: novostroyki.lun.ua

Інвестори у нерухомість скаржаться на махінації з боку забудовників.

У Києві подешевшало житло у новобудовах, але, купуючи квартиру за привабливою знижкою, окрім омріяних квадратних метрів можна отримати купу проблем, ідеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Столичні квартири в новобудовах подешевшали майже на 3%. Причиною є зниження курсу долару. Тож інтернет майорить знижками для покупців. Проте такі маркетингові ходи можуть використовувати і непорядні забудовники. На їхній гачок потрапила Анастасія: "Два роки тому приблизно в такий самий час навесні, були так само знижки на квартири в новобудовах і я вирішила, що це саме час придбати житло. Частину грошей ми позичили звісно, тому що ціни впали й потрібно терміново брати цю квартиру". 

Під час купівлі з забудовником уклали тільки попередній договір. Основний, який би передавав право на власніть, мали підписати за два місяці. Проте минуло два роки, договір не підписали і досі. Тому що будинок так і не здали в експлуатацію,  він навіть не має адреси, хоч мешканці вже заселилися.

"Ми купували не пиріжки, це недешевий товар, це нерухомість люди збирали роками кошти щоб отримати дах над головою, а врешті решт вони не мають своїх квартир і гарантії, що ми будемо власниками цих квартир ніхто не дає", - підбиває підсумки дівчина, постраждала від дій нечесного забудовника. 

Щоб не потрапити в подібні ситуації – треба надуважно перевіряти надійність забудовника і нового житла, запевняють експерти. До всього зазначають, хороший сайт для клієнтів має відповідати на кілька запитань, що дозволять вам правильно обрати квартиру в новобудові. Для цього слід ретельно вивчити кілька пунктів на сайті забудовника або житлового комплексу, уважно прочитавши його. 

1. Вивчіть дозвільні документи на сайті.
2. Перевірте репутацію забудовника.
3. Поспілкуйтеся з мешканцями або іншими покупцями.
4. Перевірте призначення землі, яка буцімто піде під забудову. 

Експерт з нерухомості Вікторія Берещак переконана, хороший сайт має відповідати на кілька питань. Чи є вся дозвільна документація? Кому належить земля? Хто будує та чи є ліцензія на будівництво? Не буде зайвим переглянути незалежні сайти пошуку новобудов.

"Там ви дізнаєтесь не тільки про хід будівництва, але і про темпи, про дати здачі в експлуатації. Якщо не будують в темпі, вже виникає питання, чи добудують врешті решт цей об’єкт. Мешканці житлових комплексів, це найкращі люди, для того щоб перевірити і забудовника, і його бекграунд, і репутацію, і сам комплекс", - твердить експерт. Тож далі просто приїдьте декілька разів на об’єкт та подивіться, що там відбувається.

Також треба перевірити онлайн на так званій кадастровій карті призначення землі, на якій планується новобудова. Житлова ділянка, призначена для забудови, буде одразу зазначена у довідці. Якщо ви самі не хочете або не маєте часу розбиратися з документами, краще звернутись до юристів, щоб вони перевірили забудовника для вас. Це буде коштувати 2-3 тисячі гривень, але в перспективі може зекономити вам сотні  тисяч гривень.

Чи готові українські новобудови до того, щоб там комфортно жили люди з інвалідністю

Чи готові українські новобудови до того, щоб там комфортно жили люди з інвалідністю

Повʼязані теми:

Наступна публікація