"Взяли ідею і не заплатили". Швейцарці звинуватили КМДА в крадіжці проекту для "мосту Кличка"

"Взяли ідею і не заплатили". Швейцарці звинуватили КМДА в крадіжці проекту для "мосту Кличка"

Дата публікації
Перегляди
6368
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Взяли ідею і не заплатили". Швейцарці звинуватили КМДА в крадіжці проекту для "мосту Кличка"

Фото: Наші гроші

Архітектори Швейцарії заявили, що їхній ідея була навіть дешевшою.

Швейцарські архітектори заявили, що концепція "мостику Кличка" між парками Хрещатий та Володимирська гірка у Києві взята з їхнього конкурсного проекту, за який так і не заплатили.

Про це пишуть "Наші Гроші".

Співзасновниця компанії "Leuppi & Schafroth Architekten" (Цюріх, Швейцарія) Стефані Шафрот розповіла, що концепція і конструктивні рішення мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками "Хрещатий" та "Володимирська гірка" у Києві взяті з проекту швейцарських архітекторів, які отримали за нього премію під час конкурсу у 2013 році. 

"Нещодавно кілька архітекторів написали швейцарцям, що у Києві будується міст, який дуже схожий на їхній конкурсний проект 2013 року. Вони здійснили пошук у мережі та були шоковані", - йдеться у повідомленні.

За словами Шафрот, вони знайшли 3D візуалізації, фото і відео нинішнього мосту, які відрізняються в деяких деталях між собою, як-от: з наявністю чи відсутністю ліфта, або по скляних елементах настилу перекриття. Не дивлячись на ці різні деталі, "базова концепція, основні принципи проектування, форма, конструктивне рішення та матеріали були взяті з нашого проекту", зазначила швейцарський архітектор.

Фото: Наші гроші

"Виграні на конкурсі кошти, які нам обіцяли виплатити протягом місяця після оголошення результатів конкурсу (травень 2013) ніколи не були виплачені", - наголосила вона.

Представниця швейцарської компанії нагадала, що перше місце на конкурсі на кращий проект мостового переходу між парками "Хрещатий" та "Володимирська гірка" у 2013 році нікому не присудили. Натомість визначили дві другі премії – їхній проект та проект з Іспанії. Шафрот зауважує, що переможець конкурсу надалі мав би переважне право на укладення договору на проект мосту вже для його зведення.

"Через три роки, у квітні 2017 року з нами зв’язалися представники Департаменту містобудування та архітектури КМДА з бажанням реалізувати наш проект. Бюджет і графік, які ми підготували ще під час конкурсної фази, були дуже реалістичними. Наш проект був найдешевшим, раціональним та можливим для втілення", - пише Стефані Шафрот.

Вона зазначила, що після серії листів та відеоконференц-зв’язків з групою з шести осіб з КМДА заплановані витрати були розкритиковані як зависокі.

"Пропозиція, яку ми зробили, щоб продати права на будівництво нашого проекту, також була відхилена як занадто дорога. Київські чиновники пропонували нам близько 39 тисяч швейцарських франків або доларів за дизайн та проектно-технічну документації нашого проекту – це включно з призом, який ми виграли у 2013 році і який досі не отримали. До сьогодні нам так і не заплатили жодної копійки та більше з нами ніхто не контактував після серпня 2017 року", - наголосила швейцарський архітектор.

Вона додала, що оцінка вартості мосту за їхнім проектом складала трохи понад 6 мільйонів швейцарських франків або доларів. Тоді як нинішня вартість становить близько 10 мільйонів швейцарських франків або доларів (понад 260 мільйонів гривень).

Нагадаємо, що скоро в столиці відкриють новий об'єкт - до Дня Києва планують відкрити міст для прогулянок. Два пагорби Києва: Володимирську гірку і Хрещатий парк з'єднав новий пішохідний міст. Інженери вже добу монтують останній прогін. Він чи не найбільший і важить десятки тонн. Після цього будівельники зможуть працювати на основних конструкціях переправи і оздоблювати їх. Навколо будівництва, яке триває стрімкими темпами, вже виникло багато суперечок: зокрема скандал щодо вартості зведення та питання збереження культурної спадщини.

Частини нового пішохідного мосту поєднали і розбили пляшку шампанського

Частини нового пішохідного мосту поєднали і розбили пляшку шампанського

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6368
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація