"Всевидяче око": поліція і спецслужби нашпигували центр Києва новітніми камерами заради безпеки фіналу Ліги чемпіонів

"Всевидяче око": поліція і спецслужби нашпигували центр Києва новітніми камерами заради безпеки фіналу Ліги чемпіонів

Фото: stolica-s.su

Ситуація в центрі столиці моніториться в режимі онлайн.

Рекордних 10 тисяч правоохоронців стежать за правопорядком у центрі столиці в усіх фан-зонах та поблизу стадіону. На безпеку центральної частини міста працюють 150 камер спостереження, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У район Олімпійського стадіону від самого ранку пропускають лише машини  місцевих мешканців та автомобілі спеціальних служб. Поблизу готелю, де мешкає команда "Ліверпуль", з’явлилося  "всевидяче око" - так поліцейські називають свій бусик, в якому змонтовано кілька відеокамер і моніторів. Система розпізнає обличчя, а комп’ютер звіряє їх із базою даних УЄФА – у такий спосіб копи шукають агресивних ультрас.  "Їх небагато, ведуть себе спокійно, але в будь-який момент, як ми бачив вчора ввечері, настрій уболівальників може раптово змінюватися. І в радості може зламати парасолю чи вирвати з живої загороді вазон", - пояснює керівник управління зв’язку та телекомунікацій поліції Києва Сергій Магдій.

Правоохоронці за допомогою комп'ютерів шукають агресивних ультрас, які вже є у базі даних УЄФА

Правоохоронці за допомогою комп'ютерів шукають агресивних ультрас, які вже є у базі даних УЄФА

Співробітники моніторингової зали уважно вдивляються у свої монітори – вони відстежують ситуацію в центрі столиці в режимі онлайн. "У центрі міста в нас відсутні мертві зони, як такі. Святкова атмосфера", - каже директор спостережного центру Микола Пихтін. За допомогою камер поліцейським уже вдалося  розкрити кілька правопорушень – крадіжки та дрібне хуліганство. У штабі налаштовані серйозніше – там працюють співробітники спецслужб, поліцейські та представники УЄФА, ситуацію не лише ретельно моніторять, але й прораховують її розвиток наперед.

На очах у журналістів експерти помічають на моніторах крадіжку прапорів. Доки у штабі продовжують відстежувати групу порушників, до них уже мчить наряд патрульних. Поліцейські зізнаються, що якби всі злочини були такими – було б дуже непогано. Усе найгарячіше очікують увечері та вночі. Вже в неділю, на думку правоохоронців, працювати буде значно легше.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Наступна публікація