Врятувати парк: кияни відбили ліс на Жмаченка, 20, у забудовника та встановили пам’ятний знак загиблому бійцю АТО

Врятувати парк: кияни відбили ліс на Жмаченка, 20, у забудовника та встановили пам’ятний знак загиблому бійцю АТО

27 квітня на вул. Генерала Жмаченка, 20, в Києві встановили пам’ятний знак та відкрили Алею пам’яті Олександра Звінника, який загинув під час виконання бойового завдання у зоні проведення АТО на сході України.

Так жителі будинків навколо вирішили розпочати народну реконструкцію парка, який вони рятують від незаконної забудови.

Олександр Звінник навчався в школі поряд, біля парку живуть його батьки. Хлопцю було всього 23 роки, коли у вересні 2014 р. під Тельмановbv його колона бронетехніки потрапила у засідку. За особисту мужність і героїзм Олександр Звінник посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.

Поки київська влада зволікає з паперовими формальностями з розробки проєкту благоустрою парку, місцеві жителі почали самостійно наводити тут лад. Більше ста людей вийшло на нещодавню толоку. Прибрали частину паркану, вивезли шість вантажівок гілок та сміття, встановили таблички та урни. Напередодні відкриття знаку на честь загиблого бійця, місцеві жителі висадили нову алею з молодих дерев.

"Олександр Звінник загинув, захищаючи незалежність України на війні з зовнішнім ворогом, а ми захищаємо Україну зсередини – боремося проти свавілля та корупції чиновників, суддів та забудовників, які попри закони вирішили вкрасти парк у киян!", – розповідає Андрій Меженко, керівник громадської організації "Парк Жмаченка".

Мати загиблого Наталя та ветерани АТО Дніпровського району подякували жителям за те, що намагаються вберегти пам’ять про подвиг військових.  

"Важко підбирати слова, коли щороку втрачаєш друзів. Іде війна. І ці хлопці віддали найцінніше за нас, щоб ми могли жити, працювати та виховувати свої дітей",  - зазначив Володимир Сергієвський (Ірландець).

ГО "Парк Жмаченка" місцеві жителі створили нещодавно, щоб систематизувати роботу щодо відстоювання статусу паркe для цієї ділянки. Адже зараз забудовник "Інтергал-буд" разом з попереднім орендатором релігійною громадою "Християнська надія" намагаються відібрати його через Господарський суд м. Києва та розпочати незаконне будівництво висоток.

 

Наступна публікація