Впровадження е-квитка в Києві обійшлося в понад пів мільярда гривень

Дата публікації
Перегляди
1159
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Впровадження е-квитка в Києві обійшлося в понад пів мільярда гривень

Фото: КМДА

Систему єдиного квитка в столиці запустять від 1 квітня.

Від 1 квітня 2020 року увесь комунальний громадський транспорт Києва переходить на єдиний електронний квиток. Базова вартість однієї поїздки становитиме 8 грн, але можлива система знижок завдяки поповненню карток на більші суми чи при купівлі проїзних.

Для оплати проїзду діятимуть транспортна картка Kyiv Smart Card, одноразовий QR-квиток, а для безкоштовного та пільгового проїзду - картка киянина, учнівський та студентський е-квитки.

У КМДА повідомили, що це один із наймасштабніших смарт-проєктів у столиці, який відбувався в кілька етапів, включаючи тестування системи. За один рік міська влада технологічно адаптувала до системи е-квитка 100% мережі комунального транспорту: 1326 одиниць наземного транспорту та 359 турнікетів у метро. Створено понад чотири тисячі місць продажу е-квитка.

"Впровадження е-квитка коштувало столиці близько 504 мільйонів гривень. Постачальників техніки та послуг обрали в рамках тендеру через систему публічних електронних закупівель Prozorro. Витрати на одну одиницю транспортного засобу в Києві становлять 206 тисяч гривень. Ця сума менша порівняно з аналогічними проектами в інших містах України. Наприклад, у Львові при загальній кількості 638 одиниць на одну одиницю транспортного засобу витратили 526,6 тисячі гривень. А у Харкові, де налічується 451 транспортний засіб, встановлення е-квитка в одному коштувало приблизно 411 тисяч гривень", – розповів директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Завдяки е-квитку влада отримуватиме інформацію для побудови нових ефективних маршрутів громадського транспорту та сприятиме впорядкуванню обліку пасажиропотоку. Кожна оплата за проїзд буде врахована системою та покаже реальний дохід перевізників, що дасть змогу чітко контролювати надходження податків від цього виду діяльності та планувати наповнення бюджету столиці.

Про умови й тарифи єдиного електронного квитка для транспорту читайте на ТСН.ua  за цим посиланням.

У київському метро з’явиться 4G  - Економічні новини

У київському метро з’явиться 4G  - Економічні новини

 

Наступна публікація